Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Na zakupy do Trzebowniska

Podmiejskie położenie Trzebowniska sprawia, że oferta handlowo - usługowa będąca w dyspozycji mieszkańców wsi, jest naprawdę bogata. Rzeszowskie supermarkety prześcigają się, aby za wszelką cenę przyciągnąć klientów, także z okolicznych gmin. Oferta ta, krok po kroku, dociera już do samych granic sołectwa. Niebawem, na staromiejskich polach ma wyrosnąć kompleks Bella Dolina, tym, razem, staraniem hiszpańskiego inwestora.

Tymczasem, do konkurencji ze znanymi markami europejskimi, staje - i to z powodzeniem - wiejski biznes. Także ten miejscowy - w wykonaniu rodzimych trzebowniskich przedsiębiorców. Potwierdza to znakomicie działalność placówek handlowo - usługowych, jakie w ostatnich miesiącach i tygodniach, uruchomili oni na terenie naszej miejscowości.

Ostatnim przykładem przebojowości trzebowniskich przedsiębiorców jest supermarket SPAR, otwarty 3 grudnia przez firmę BLU Leszka i Urszuli Beresiów. Było przecięcie wstęgi, poświecenie obiektu przez księdza proboszcza, prezenty od kontrahentów. Na tłumy klientów czekały upominki, promocje, degustacje i... skoczne sztajerki w wykonaniu kapeli z Raniżowa. Wszystko to uwiecznił swym obiektywem Marek Kozioł. W tym miejscu tylko kilka ujęć, obszerny fotoreportaż publikujemy w dziale FOTO.

Sklep w Trzebownisku, funkcjonujący w ramach sieci handlowej SPAR, to placówka supernowoczesna. Została znakomicie wyposażona - zarówno w specjalistyczny sprzęt jak i w szeroki asortyment towarów. Nowy market posiada wyłącznie stanowiska branży spożywczej, obsługiwane przez 20 - osobowy personel. Do dyspozycji przejezdnych oddano rozległy parking.

Nowy supermarket stanął obok starego sklepu AS. Po uruchomieniu marketu SPAR, stary pawilon oferuje teraz jedynie towary przemysłowe, m.in. na potrzeby gospodarstwa domowego, chemię, kosmetyki, artykuły szkolne.

Nowy sklep spożywczy SPAR w Trzebownisku już ściąga klientów również z okolicznych wsi. Jesteśmy przekonani, iż szybko zyska miano placówki przyjaznej klientom, dobrze sławiącej imię naszej miejscowości. Tak, jak czynią to od lat inne renomowane firmy z Trzebowniska - Mleczarnia czy Szklarnia. Niedawno, do tego zacnego grona dołączyły m.in. kolejne dwa "projekty" - z branży ogrodniczej. Jeden, to szkółka i punkt sprzedażny TOMAKA I TOMASIK usytuowany na granicy miasta i wsi, oferujący wszelkie rośliny ozdobne. Drugi zaś to Centrum Ogrodnicze AGRICO Grzegorza Tomaki, zlokalizowane przy drodze lubelskiej, niedaleko Spółdzielni RESMLECZ. Okazały się "strzałem w dziesiątkę". Do Trzebowniska zaglądają dziś działkowicze i miłośnicy ogrodnictwa zarówno z Rzeszowa jak i z dalszej okolicy - znajdują tu bowiem towary, których próżno by szukać gdzie indziej...

W ostatnich latach wieś wzbogaciła się o następne, tak potrzebne, punkty usługowe. Mamy nowoczesną aptekę VIOLA, dysponujemy własnym serwisem technicznym (obsługa pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego), mamy galerię obrazów, a także sympatyczne punkty fryzjerskie. Najmłodszy punkt tej branży powstał pod numerem 785a. Oferuje usługi tak dla kobiet jak i mężczyzn. Zanim zasiądziemy przy wigilijnym stole, a potem, poszalejemy na sylwestrowych prywatkach,warto zadbać o pomysłową fryzurę. Przypominamy, SALON FRYZJERSKI Trzebownisko 785a, od krzyża pięćdziesiąt metrów uliczką w dół...

Tekst: Ryszard Bereś
Zdjęcia: Marek KoziołOstatnia aktualizacja dokumentu: 15.12.2011

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..