Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Wisłok znów przejezdny

- Ten piękny obiekt służyć będzie kilku następnym pokoleniom, także waszym wnukom i prawnukom - niniejsze słowa skierowane również do trzebowniskich gimnazjalistów, musiały robić wrażenie. Zarówno ci najmłodsi mieszkańcy wsi, ale też ich dziadkowie, wszyscy, którzy w poniedziałkowe przedpołudnie, 14 bm., zgromadzili się na nowym moście przez Wisłok, byli naprawdę zgodni: budowniczowie z firmy Skanska spisali się na medal, jesteśmy im szczerze wdzięczni - za solidną, terminową robotę...

Poniedziałkowa uroczystość przekazania do użytku gruntownie przebudowanej przeprawy przez Wisłok ściągnęła do Trzebowniska sporą gromadę VIP-ów. Byli m.in.: poseł Stanisław Ożóg, wicewojewoda Andrzej Reguła, kierownictwo starostwa z Józefem Jodłowskim i Markiem Sitarzem. Przybyli samorządowcy z Sokołowa, Boguchwały i Czarnej. Wspólnie z budowniczymi ze Skanskiej, gości witali gospodarze gminy Józef Fedan i Bogusława Czachor, zaś w imieniu społeczności Trzebowniska: sołtys Tadeusz Grela i radna Bernadetta świątek.

Inwestycja kosztowała ponad 8 mln złotych. Gros pieniędzy (6 mln) pochodziło z rezerwy celowej budżetu państwa na straty popowodziowe spowodowane powodzią 2010. Projekt (autor inż. Krzysztof Mac) opłacono środkami z budżetu gminy. Pozostałą kwotę wyasygnowali radni powiatu.

W imieniu firmy Skanska, menedżerem inwestycji był inż. Piotr Sobczak. Dla celów kronikarskich odnotujmy kilka podanych przez niego liczb:

  • długość mostu 85,5 m, szerokość 10 m;
  • dwa chodniki, każdy po 1,5 m;
  • jezdnia ma szerokość 6 m;
  • nośność mostu wzrosła do 40 ton;
  • sercem inwestycji są ważące 325 ton dźwigary blachownicowe, na których posadowiona jest nawierzchnia.

Po krótkiej modlitwie i poświeceniu nowego obiektu przez proboszcza ks. Ryszarda Miśniaka, dokonano przecięcia wstęgi. Publikowane niżej zdjęcie zajmie zapewne poczesne miejsce w kronice wsi.

Punktualnie w południe 14 listopada po nowym trzebowniskim moście przejechały pierwsze pojazdy. Po półrocznej przerwie, przeprawa mostowa na drodze powiatowej Trzebownisko - Łąka - Łukawiec znów połączyła dwie części gminy. Tym samym, skończyły się komunikacyjne kłopoty Zawodzian oraz mieszkańców ościennych miejscowości. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska Stanisław Wiercioch nie kryje satysfakcji: - środowisko wzbogaciło się o kolejną ważną inwestycję komunalną.

Zdjęcia: Marek Kozioł i Marcin Kozioł
Tekst: Ryszard Bereś
Obszerny fotoreportaż z uroczystości
publikujemy w dziale FOTOOstatnia aktualizacja dokumentu: 16.02.2012

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..