Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Budowniczowie mostu już przygotowują wiechę

W ostatnie tygodnie września i października, 40 - osobowa ekipa Skansky oraz podwykonawców maksymalnie wykorzystała sprzyjające warunki pogodowe. Efekty widać na załączonych fotkach.

24 października rozebrano całkowicie kładkę technologiczną, z której od czerwca korzystali również mieszkańcy Zawodzia. Od niedzieli spacerują już po jezdni mostu. Gotowa jest już bowiem jej asfaltowa nawierzchnia, w tym drogi dojazdowe do przeprawy. W dalszej kolejności robotnicy zajęli się wylewaniem specjalnej żywicznej posadzki na chodniki. Za pośrednictwem serwisu NT, pan Wojciech, młody inżynier z Biura Budowy apeluje do mieszkańców, aby, na razie, nie wchodzili na chodniki. Żywica musi dokładnie zastygnąć.

Co pozostało? Do końca miesiąca wzdłuż chodników zamontowane zostaną zabezpieczające bariery energochłonne. Równolegle, potrwają prace antykorozyjne oraz ziemne roboty porządkowe przy skarpach, poboczach, wokół podpór i filarów. - Budujemy most dla kilku pokoleń trzebowniczan - zapewnia pan Wojciech. - Bez problemów powinien służyć mieszkańcom co najmniej 150 lat. Za kilka dni rozpocznie się odbiór inwestycji przez nadzór budowlany Robimy wszystko, aby zmotoryzowani przejechali przez Wisłok nowym mostem najpóźniej w połowie listopada...

Tekst: Ryszard Bereś
Fot.: Michał RządeczkaOstatnia aktualizacja dokumentu: 19.11.2011

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..