Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Do Jasionki wraca SHOW

Wielu mieszkańców Trzebowniska pamięta czasy, gdy po niebie nad wsią codziennie snuły się sympatyczne szybowce, zaś widoczne jak na dłoni skoki spadochronowe były czymś tak tradycyjnym, jak popołudniowy samolot z Warszawy, według którego regulowano zegarki. Ciąg młodzieży do sportów lotniczych był tak szalony, że Aeroklub Rzeszowski, często zmuszony był selekcjonować kandydatów. Przynależność do rodziny następców Ikara była dla młodych rzeszowian czymś nobilitującym. Chętnych pójścia w ślady naszych mistrzów sportów samolotowych Nycza czy świadka, nigdy, więc nie brakowało. Znakomitą promocję lotnictwa stanowiły wówczas popularne imprezy na lotnisku w Jasionce, organizowane zwykle w sierpniu.


Jak się okazuje, nie wszystko co wspominamy z czasów PRL, trzeba potępiać w czambuł. Wiele pomysłów i inicjatyw warto kontynuować. Do takiego wniosku, doszli, organizatorzy AIR SHOW, zapowiedzianego na ostatnie dni lipca. W czwartek i piątek podziwiać będziemy spadochroniarzy. Najpierw popisywać się mają zawodnicy z kilkunastu krajów w ramach IX Mistrzostw Europejskiej Federacji U.E.P. W piątek natomiast, rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w celności lądowania.


Niezwykłe emocje czekają nas również w weekend. Organizatorzy zapowiadają pokazy akrobatyczne oraz przeloty, zarówno współczesnych maszyn jak i tych odstawionych już do muzeum. Na niebie pojawią się też balony. Będzie można oglądać sprzęt z bliska jak i wzbić się nim w powietrze (za odpowiednią opłatą). Dodatkową atrakcją ma być ponadto przelot samolotu F16 i produkowanego w Mielcu śmigłowca Black Hawk.


Uzupełnieniem pokazów lotniczych staną się koncerty rzeszowskich zespołów Wańka Wstańka i Monstrum, a także różne konkursy i atrakcje dla dzieci. Mają wypalić, bez względu na kaprysy aury. Oby wypalili też gospodarze terenu, urządzając sprawnie obsługiwane parkingi. To ważne, w sytuacji, gdy dojazd do Jasionki jest lekko utrudniony (budowa A4, wyłączenie mostu w Trzebownisku). W przeciwnym razie, sznury pojazdów zupełnie zablokują drogę lubelską i okoliczne drogi lokalne.


Prezentowane ilustracje Marka Kozioła pochodzą z roku 2010, z Pikniku urządzonego przez Stowarzyszenie EUROGALICJA. Zdjęcie na samej górze, wykonał fotoreporter NOWIN Krzysztof Łokaj, w piątek, 22 lipca 2011, kiedy to w Jasionce wylądował RUSŁAN, jeden z największych samolotów transportowych świata.
Ostatnia aktualizacja dokumentu: 27.07.2011

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..