Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Czytelnicy donoszą

W emailu, podpisanym "gawra3", przeczytaliśmy:

W pełni popieram Państwa artykuł z 5 czerwca zatytułowany "Urzędnicza spychoterapia", oraz ocenę władz gminy w nim zawartą. Wydaje się, że użyto słów maksymalnie "poprawnych politycznie" dla oceny postawy i działań wójta gminy, bo to przecież właśnie on, jako organ administracji publicznej, odpowiada za całość działań poszczególnych wydziałów i pracowników urzędu gminy, a te działania są po prostu żadne. Szczególnie "bolesne" są kontakty bezpośrednie czy też telefoniczne z gminnymi urzędnikami gdyż ich brak wiedzy, połączone z arogancją i urzędniczą pychą, doprowadza człowieka do wyjątkowego "wzburzenia. Jakimś symbolem stosunku wójta do sprawy mostu jest właśnie zupełny brak informacji o kalendarzu prac czy podejmowanych działaniach.

A wracając do sposobu myślenia gospodarza gminy: nie mój most, nie moja droga, nie mój problem, to może trzeba było pozytywnie odpowiedzieć na ofertę Rzeszowa o przyłączenie, wówczas mógłby jeszcze dopowiedzieć "nie moja gmina". To oczywiście nie znaczy, że ja osobiście chcę połączenia, (bo bardzo, bardzo nie chcę!!!), ale istnieje zagrożenie, że takie aroganckie działania wójta wzmocnią argumenty zwolenników cesji wsi czy całej gminy.

Wydaje mi się, że warto by na stronach NT wydzielić dział typu forum, gdzie mieszkańcy mogliby online wyrażać swoje opinie o władzach gminy i poszczególnych jej pracownikach (trochę anonimowości pozwoliłyby może na wyjście różnych spraw ze strefy mroku), oraz oczywiście innych związanych z życiem naszego środowiska. Była by to też jakaś forma, skutecznego w dzisiejszych czasach, internetowego nacisku obywateli na swe władze.

Odwołanie proboszcza w Teliczce

Inny nasz Czytelnik podpisujący się PIOTREK, alarmuje:

Witam! Nagle z funkcji proboszcza w Terliczce został odwołany Ojciec Jan Sochocki, nie wiadomo, dlaczego, dlatego mieszkańcy są zaskoczeni i protestują. Napiszcie o tym jak najszybciej w waszym serwisie, niech inni mieszkańcy gminy dowiedzą się. Mieszkaniec Terliczki.Ostatnia aktualizacja dokumentu: 19.06.2011

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..