Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Kandydatur w bród

Zadaniem nowego sołtysa będzie m.in. podjęcie wszelkich możliwych starań, aby zniwelować dolegliwości mieszkańców związane z przebudową mostu.

W niedzielę, 19 czerwca, po raz pierwszy w powszechnym głosowaniu - przy urnie wyborczej, wybierzemy nowego sołtysa oraz Radę Sołecką na kadencję 2011 - 2015.

Do urzędu sołtysa Trzebowniska kandyduje Tadeusz Grela, lat 58 z wykształcenia elektromechanik, obecnie prowadzi działalność gospodarczą w rolnictwie. Do połowy 2010 roku Tadeusz Grela prezesował LKS, zaś od listopada 2010 pełni mandat radego Rady Gminy Trzebownisko.

Na liście pretendentów do urzędu sołtysa znajdowało sie też nazwisko Grzegorza Bieńka, prowadzącego sklep w Końcu. Jak sie dowiadujemy, skierował on do Gminnej Komisji Wyborczej oświadczenie, w którym wycofuje swą zgodę na kandydowanie w wyborach 19 czerwca. W oświadczeniu tym Grzegorz Bieniek stwierdził m.in.: W myśl obowiązujących przepisów ordynacji (np. wyboru radnego czy posła) kandydujący ma prawo zrezygnować w każdej chwili, nawet w dniu głosowania.

O pracę w 5 - osobowej Radzie Sołeckiej wsi Trzebownisko ubiega się aż 18 osób. Są to w kolejności alfabetycznej:

 1. Lidia Ataman,
 2. Wiesław Ataman,
 3. Julian Bereś,
 4. Ryszard Bereś,
 5. Zdzisław Bereś,
 6. Paweł Błoniarz,
 7. Wojciech Czyrek,
 8. Jan Falandys,
 9. Kazimerz Frankowicz,
 10. Marian Krajewski,
 11. Jan Krzanowski,
 12. Mateusz Lachtara,
 13. Janusz Nowak,
 14. Maria Miękisz,
 15. Krystyna Pukała,
 16. Magdalena Sitarz,
 17. Jan Tomaka,
 18. Małgorzata Tomasik.

Wyboru do Rady Sołeckiej każdy z nas dokona stawiając przy pięciu nazwiskach znak X. Warto zauważyć, że na tle wszystkich sołectw gminy Trzebownisko, to właśnie w naszej wsi odnotowano największy urodzaj kandydatów. To świadectwo, iż chętnych do aktywności społecznej w naszym śrdowisku nie brakuje.

W niedzielę, 19 bm., swych sołtysów poznają mieszkańcy wszystkich wsi gminy. Przy czym, w Tajęcinie obędzie sie bez głosowania; zgłoszono tu bowiem tylko 1 kandydata na sołtysa - Waldemara Kuźniara i tylko 5 kandydatów do RS. Już dziś znane są też nazwiska sołtysów: Łukawca (Andrzej Grata) i Terliczki (Stanisław Czekajski). Oni też nie mają konkurentów. Mieszkańcom tych swołectw pozostanie jedynie wybrać Rady Sołeckie.


Innym newralgicznym problemem, jaki bulwersuje zwłaszcza mieszkanców przysiółka Spiny jest brak inicjatyw władz gminy oraz Zarządu Dróg Powiatowych na rzecz remontu drogi do Terliczki, uszkodzonej w wyniku ubiegłorocznej powodzi. Powinnością nowego sołtysa będzie zdopingowanie urzędników do szybkiego rozwiązania sprawy. Do tego tematu wkrótce powrócimy na łamach serwisu NASZE TRZEBOWNISKO.


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 14.06.2011

do góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..