Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Zaczernie zabrało nam mandat

We wszystkich poprzednich kadencjach sołectwo Trzebownisko posiadało najliczniejszą reprezentację w Radzie Gminy. Niestety, w tegorocznych wyborach status ów straciło na korzyść Zaczernia.

W latach dziewięćdziesiątych w Radzie zasiadało 4 trzebowniskich radnych. Wybory w 2002 roku odbywały się według nowej ustawy o samorządzie gminnym. Generalnie, zmniejszono liczebność rad. W gminach do 20 tysięcy mieszkańców (takich jak Trzebownisko) Rada miała liczyć 15 radnych. Inną fundamentalną zmianą był wybór wójta w glosowaniu powszechnym; wcześniej, dokonywała tego rada gminy spośród radnych.

Podziału mandatów na okręgi wyborcze (zwykle są to sołectwa) w obrębie danej rady dokonuje wojewoda, według stanu liczby mieszkańców na koniec roku poprzedzającego wybory. Od 2002 do 2010 roku, mieszkańcy Trzebowniska, największej wsi w gminie, mieli do dyspozycji 3 mandaty, pozostałe miejscowości zwykle po dwa. Z danych Urzędu Stanu Cywilnego na 31 grudnia 2009 wynikało, iż Trzebownisko liczy 3209 mieszkańców, zaś Zaczernie - 3266. W tej sytuacji, jeden mandat przeszedł do naszych sąsiadów. Wniosek zasadny: czas najwyższy postarać się o więcej dzieci!Ostatnia aktualizacja dokumentu: 17.11.2010

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..