Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Profesor Pienta odnalazł rodzinę

Prof. Norbert Pienta z amerykańskiego Uniwersytetu Iowa odebrał tytuł Honorowego Konsula Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska w Ameryce. Ten znakomity amerykański uczony chemik od lat interesuje się Trzebowniskiem. Stąd, bowiem wywodzą się jego dziadkowie (ze strony matki Anny) Jan Kogutek i Marcyanna Bereś.

W maju 2010 roku prof. Norbert Pienta zwrócił się do naszego Stowarzyszenia z prośbą o odszukanie żyjących krewnych. Udało się. Na początku lipca, goszcząc w Krakowie na seminarium naukowym, prof. Pienta odwiedził Trzebownisko.

Nigdy się nie widzieli. 4 lipca spotkali się pod trzebowniskim kościołem. Wspólne pamiątkowe zdjęcie, a potem uroczysty obiad w domu Tarałów. ON chwalił się swą najbliższą amerykańską rodziną (żona Miriam, z zawodu lekarz, córka Anna oraz synowie Andrzej, Jan i Robert). ONI opowiadali o swym życiu w Trzebownisku.

Wśród krewnych odnalezionych w Trzebownisku. Henryka Wcisło (druga z prawej) to siostra Marcyanny Bereś, nieżyjącej już babci profesora. Obok kuzynka Maria Tarała (o kulach).

Przy pomniku Jana Pawła II, do wspólnego zdjęcia z niecodziennym gościem zza Oceanu stanęli trzebowniscy krewni, a także księża naszej parafii oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska.

Podczas uroczystego spotkania w "Aviacie", prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska Stanisław Wiercioch wręczył Profesorowi dyplom z tytułem Honorowego Konsula SPT w Ameryce.

Nasz Gość zobowiązał się do przesyłania materiałów o trzebowniskiej Polonii w Ameryce, celem publikacji na łamach serwisu NASZE TRZEBOWNISKO. Pomoc w tłumaczeniu tekstów zadeklarowali Justyna Tomaka i Wojciech Kloc, którzy wcieli się w rolę tłumaczy także podczas lipcowej wizyty.

Gość wpisał się do księgi pamiątkowej AVIATY.

Fotografował Marek KOZIOŁOstatnia aktualizacja dokumentu: 15.08.2010

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..