Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Most warunkowo otwarty

Decyzje drogowców są tak samo mało przewidywalne, jak prognozy naszych synoptyków. Jeszcze kilka dni temu, ludzie zarządzający drogami powiatowymi byli stanowczy. Z myślą o naszym bezpieczeństwie, postanowili zamknąć most na Wisłoku do czasu, jak specjalna komisja sprawdzi stan podłoża pod podporami i wokół nich. Jak napisaliśmy w poprzednim newsie z 9 czerwca, miało to potrwać - w najlepszym przypadku - kilkanaście dni.

Minęło kilkadziesiąt godzin. Mieszkańcy Zawodzia nie zdążyli jeszcze oswoić się z ową koszmarną myślą, owocująca niespotykanymi kłopotami z dojazdem do Rzeszowa, a zapory i znaki zakazu znikły. Równie szybko, jak je ustawiono. Podejrzewając nawet jakąś samowolkę, zapytaliśmy u źródła. W Starostwie mieli dla nas radosną nowinę. Decyzją dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg inż. Marka Radiona, zakaz warunkowo anulowano. Prawa przejazdu przez most wciąż pozbawione są pojazdy powyżej 8 ton, w tym autobusy.

Ogromne dzięki Zarządowi za taką operatywność i męską decyzję. Mieszkańcy Zawodzia odetchnęli z ulgą. Choć, w świetle tego, co mówiono jeszcze 4 dni temu, mimo wszystko, nasuwa się przypuszczenie, iż kryteria bezpieczeństwa, jakimi kierują sie drogowcy, wynikają bardziej z nawiedzenia ich szefów, niźli z badań empirycznych wykonanych przez specjalistów.

Zaś dociekliwy obserwator naszej rzeczywistości, ma prawo doszukiwać się przyczyn wolty w postawie drogowców, w... polityce. Jak bowiem doniosła prasa, 17 czerwca do Łąki wybiera się kandydat PO na prezydenta. W ramach kampanii wyborczej Marszałek Komorowski zamierza złożyć kwiaty na grobie marszałka ślisza. Najkrótsza droga z lotniska Jasionka prowadzi przez trzebowniski most.

Most


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 12.06.2010

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..