Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Profesor Uniwersytetu Iowa odwiedzi Trzebownisko
Pienta

Norbert Pienta jest profesorem chemii, dyrektorem Zakładu w Uniwersytecie Iowa w USA. To znana amerykańska uczelnia publiczna, jedna z najstarszych na kontynencie amerykańskim (1847), kształcąca dziś ponad 39 tysięcy studentów.

Profesor Norbert Pienta jest wiernym czytelnikiem serwisu internetowego NASZE TRZEBOWNISKO. I choć zna jedynie tylko kilka polskich słów, korzystając z tłumacza komputerowego, z zainteresowaniem śledzi każdą publikacje na łamach NT. Powód? Jego korzenie sięgają ziemi nad Wisłokiem. Stad pochodzą jego dziadkowie ze strony matki Anny Pienty z domu Kogutek.

Profesor Pienta nadesłał nam mailem ciekawą korespondencję opatrzoną ilustracjami. Z radością udostępniamy ją naszym czytelnikom.


Pozdrowienia dla moich bliskich w Trzebownisku


Nazywam się Norbert Pienta. Urodziłem się i wychowałem w miejscowości Lackawanna koło Buffallo (stan New York), jak wielu potomków polskich emigrantów z okolic Rzeszowa. Jestem bowiem wnukiem (ze strony matki) Jana Kogutka i Maryanny Bereś, którzy wyemigrowali do USA z Trzebowniska na początku 1900. Załączone ilustracje pochodzą z rodzinnego archiwum mej rodziny. Na wstępie - odtwarzam jej drzewo genealogiczne. Jedna z fotografii została zrobiona w dniu ślubu dziadków w roku 1909, druga przedstawia ich w roku 1950. Jan zmarł w 1955 roku i Maryanna w 1970 roku. Moja matka Anna była najstarszym z sześciorga ich dzieci; z jej rodzeństwa żyje tylko najmłodszy brat Michael (ma 83 lat). Moim ojcem był Władysław Pienta (syn Wojciecha Pienty i Marii Gawlak, którzy przybyli do USA z Harklowej).

Jestem profesorem chemii na University of Iowa. Będę uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu w Krakowie w lipcu (http://ecrice2010.ap.krakow.pl/), i mam nadzieję, że przy tej okazji odwiedzę Trzebownisko. Być może odnajdę wówczas moich kuzynów i innych krewnych. Z ogromna radością czytam "Nasze Trzebownisko", niestety wyłącznie z pomocą Google Translate. Znam jedynie kilka polskich słów jakie zapamiętałem z dzieciństwa. Będę szczęśliwy, jeśli napiszą do mnie moi krewni bądź inni mieszkańcy Trzebowniska.

Podaję kontakt.

npienta@mchsi.com
norbert-pienta@uiowa.edu

Moja strona internetowa na uczelni.

http://www.chem.uiowa.edu/faculty/pienta/index.html
Pienta
Pienta
Pienta
Pienta


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 24.05.2010

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..