Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Centrum zmienia oblicze
Kobiety

Zabudowania przy głównej drodze prze wieś to najstarsze obiekty we wsi. Niektóre powstały jeszcze na przełomie XIX i XX wieku. Obecni ich właściciele próbują - drogą żmudnej adaptacji - usprawnić warunki zamieszkania a także nadać budynkom bardziej nowoczesny wygląd. Domy otrzymują nowe elewacje, nowe dachy, podwórza zaś nowe brukowe nawierzchnie i solidne ogrodzenia.

Dzięki temu, w ostatnich kilku latach zdecydowanie poprawiła się estetyka centrum. I choć do zrobienia jest jeszcze wiele, mamy już prawo do satysfakcji. Zwłaszcza, iż modernizacji budynków mieszkalnych towarzyszą starania na rzecz rozbudowy infrastruktury komunalnej oraz obiektów handlowo - usługowych.

Kobiety

Już w tym roku otrzymaliśmy całkowicie przebudowany główny przystanek MPK i MKS. Trwa modernizacja Domu Ludowego - w środku i na zewnątrz. Wraz z pojawieniem się nowej elewacji frontowej, na początku maja oddano do użytku nowe pomieszczenie Banku Spółdzielczego wraz z bankomatem. Niebawem, wyremontowane i powiększone lokum otrzyma tu punkt pocztowy.

Najważniejsze jednak, iż przy głównej trasie przez wieś, w pasie od Domu Ludowego do szkoły, rysuje się wizja całego kompleksu nowych nowoczesnych obiektów użyteczności publicznej, które służyć będą mieszkańcom prze wiele następnych lat. Pięknym akcentem centrum już stała się apteka VIOLA. Tuż obok, wyrosnąć ma okazały obiekt handlowy, do którego przymierzają się właściciele sklepu MINI SAM (U Busztowej). O zamierzeniach tych napiszemy w następnych wydaniach NT.

Kobiety

Ważnym elementem owego ciągu handlowo - usługowego będzie również dom komunalny zlokalizowany na pustej działce przylegającej do ośrodka PROFAMILIA. Jako pierwsi, publikujemy (zdjęcie poniżej, udostępnioną nam przez Urząd Gminy, makietę tej inwestycji. Najprawdopodobniej, roboty ruszą jeszcze w br, zakończenie prac ok. roku 2012. Wartość obiektu ok. 6 mln zł pochodzących z budżetu gminy. Obiekt, połączony z Ośrodkiem Zdrowia, będzie wykorzystany, w znacznym stopniu, na cele opieki zdrowotnej mieszkańców.

Podobny charakter pełnić ma inwestycja planowana na Zawodziu (na działce po kapuściani). Powstanie tu Gminne Centrum Pomocy Społecznej. Jak zapowiada zastępca wójta Marek Poręba, prace przy tym obiekcie powinny zakończyć się w przeciągu 2 lat, pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków unijnych. Oprócz służb pomocy społecznej, Centrum pomieści m.in. jadłodajnię dla ubogich (100 posiłków), sale szkoleniowe, pomieszczenia dla organizacji pozarządowych.

Kobiety


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 13.05.2010

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..