Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Po sylwestrowych szaleństwach
Po Sylwestrze

Mamy za sobą sylwestrowy pokaz fajerwerk i ogni sztucznych, a także szaleństwa na parkiecie. Tradycyjnie, młodzi bawili się na prywatkach, starsi najczęściej wznosili toasty wpatrzeni w ekran TV. Tradycyjnie też, zabawa sylwestrowa w trzebowniskim Domu Ludowym, nie obyła się bez interwencji policji i pogotowia.

Także aura nadrobiła wpadkę na święta. Nowy Rok powitaliśmy przy wprawdzie skromnej - ale mimo wszystko - pokrywie białego puchu, co widać na poniższej fotce. Zdjęcie powyższe przypomina natomiast o trwającym do 17 stycznia konkursie na świąteczne dekoracje świetlne. Wszystkich internautów zapraszamy do zabawy i oddania swego głosu. Wystarczy kliknąć myszką w hasło: Wybieramy najpiękniejszą iluminację świąteczną.

Po Sylwestrze

Jaki będzie dla wsi i jej mieszkańców ów pierwszy rok drugiej dekady XXI wieku? Mamy nadzieję, że okaże się nie gorszy od roku 2009. Jest szansa, iż wieś wzbogaci się o kolejne nowoczesne punkty handlowo - usługowe. W tych dniach otworzy swoje nowe lokum Apteka VIOLA, niebawem Grzegorz Tomaka ze Szkółki Ogrodniczej uruchomi nowy obiekt przy obwodnicy. Wszystko wskazuje na to, iż na wiosnę ruszy z kopyta budowa nowego sklepu AS ("U Busztowej"); na terenie inwestycji trwa właśnie wyburzanie byłego "hotelu". Poprawi się też estetyka otoczenia głównego przystanku MPK przy Domu Ludowym. Warto, aby Rada Sołecka dopilnowała rychłego sfinalizowania trwającego tam remontu, a także skłoniła dyrekcję MPK do ustawienia nowoczesnego zadaszenia przystanku.

Po Sylwestrze

Życzmy sobie wspólnie, aby był to również Rok pomyślny dla Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska. Chcielibyśmy, czym prędzej, zapomnieć o roli żebraków pukających do drzwi panów prezesów i dyrektorów z prośbą o parę złotych. Taką szansę stwarza instytucja odpisu 1 procenta od podatku od osób fizycznych. Stowarzyszenie Przyjaciół Trzebowniska, od kwietnia 2009 - organizacja pożytku publicznego, ma prawo skorzystać z takiego dofinansowania. Liczymy na to, że mieszkańcy Trzebowniska, wszyscy rozliczający się z Urzędem Skarbowym, o tym nie zapomną!

Po Sylwestrze

Z każdej przekazanej nam złotówki rozliczymy się na łamach naszego serwisu. Oby tylko, było o czym pisać i komu dziękować! Już teraz, z pozyskanych tą drogą środków, planujemy m.in. wydawanie Gazetki NASZE TRZEBOWNISKO w cyklu miesięcznym. Życzymy tego sobie! Życzymy tego Państwu! Póki co, naszych Czytelników z różnych stron świata zapraszamy do lektury nr. 2 Gazetki, która trafiła do rąk mieszkańców tuż przed świętami. Wydanie to można sobie samemu wydrukować; matrycę znajdziecie w dziale NASZE WYDAWNICTWA.

Po Sylwestrze

Trwa tegoroczny karnawał. Dużym powodzeniem cieszą się imprezy organizowane w salach lokalu PODKOWA firmy J.K. Poszczególne organizacje sposobią się do tradycyjnego "opłatka". My zaś, zapraszamy wszystkich na uroczysty koncert kolęd w wykonaniu CHÓRU ECHO. Będzie miał miejsce w kościele parafialnym 17 stycznia, po mszy o godz. 16, obok bożonarodzeniowej szopki.

Po Sylwestrze

Zdjęcia: Piotr Szwagiel i Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 7.01.2010

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..