Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Przed świętami nie tylko o poezji
Swieta

Trwają świąteczne przygotowania. W niecodzienną atmosferę tego czasu wprowadził nas Mikołaj, który 6 grudnia nocą podłożył pod poduszki grzecznym dzieciom (małym i dużym) fikuśne upominki i prezenty. Drugą ich partię obiecał dostarczyć 24 grudnia i zostawić pod choinką przy wigilijnym stole. Trzymamy świętego za słowo!

Choina, którą sfotografował nasz reporter, wita trzebowniczan na rzeszowskim rondzie Jana Pawła II. Równie piękne, pojawią się za kilka dni na naszych posesjach. W Trzebownisku stało się już tradycją strojenie fasady domów oraz przylegających ogródków oryginalnymi zestawami lampek, ba, zaczyna się sąsiedzka rywalizacja, czyj stroik paradniejszy. Ogłaszamy więc konkurs na najokazalsze dekoracje. Najciekawsze, sfotografowane przez naszych reporterów, zawisną w Serwisie NT. Internauci klikaniem wybiorą najwspanialsze iluminacje.

Swieta

Póki co, ołtarz w kościele parafialnym zdobi już dekoracja adwentowa. Prezentuje je fotka wykonana przez Bogusława Cieślę. Liczymy na następne zdjęcia świąteczne od pana Bogusława, choćby ilustrujące szopkę czy przebieg pasterki.

Swieta

Również nastrój świątecznych obrzędów w kościele rzymskokatolickim pobrzmiał w trakcie kolejnej edycji Gminnego Konkursu Poezji Religijnej. Gospodarzem Konkursu była jak zawsze Szkoła Podstawowa w Trzebownisku. Do prezentacji przystąpiło 35 recytatorów. Ich zmagania uatrakcyjnił występ szkolnego chóru (zdjęcie powyżej).

Swieta

Wśród najmłodszych uczniów (klasy I-III) najwyżej oceniono recytacje w wykonaniu: Kamili Demkiewicz i Katarzyny Kot z Wólki Podleśnej oraz Darii Plizgii z Trzebowniska - I miejsca; Magdaleny Cieślińskiej ze Stobiernej oraz Marcina Machowskiego z Terliczki - II miejsca; Elizy świebody z Łąki, Aleksandry Małeckiej z Wólki Podleśnej i Kingi Cieśli z Trzebowniska - III miejsca.

Swieta

Nagrody dla uczniów z klas IV - VI odebrali: Katarzyna Gawryś z Wólki Podleśnej i Daniela Kloc z Nowej Wsi (I miejsca); Patryk Mazgaj ze Stobiernej, Ewa Obacz z Trzebowniska, Filip Bobulski z Trzebowniska oraz Szymon Czekański z Zaczernia (II miejsca); Karolina Tomasik z Nowej Wsi, Wiktoria Wojturska z Trzebowniska i Machał Machowski także z Trzebowniska (III miejsca).

Swieta

W nagrodę, laureaci otrzymali z rąk kierownictwa Szkoły wydawnictwa książkowe i albumy. Będą cennym nabytkiem w domowych biblioteczkach. Sięgną po nie najmłodsi, ale zapewne i ich rodzice.

Swieta

Sztuka recytacji i publicznej prezentacji poezji wymaga zarówno dobrego rozumienia treści deklamowanych utworów, właściwej ich interpretacji, jak też nienagannej dykcji. Umiejętności nabyte pod okiem wychowawców przydadzą się w następnych tego typu imprezach. Wszak są one - niewątpliwie - ważnym instrumentem kształtowania u młodzieży wrażliwości na piękno literatury i sztuki.Ostatnia aktualizacja dokumentu: 9.12.2009

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..