Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Co będzie w starym młynie?
Młyn

Od kilku tygodni, przy starym młynie krzątają się robotnicy. Okoliczni mieszkańcy odetchnęli - rudera przestanie wreszcie straszyć i przynosić ujmę tej części wsi, zwłaszcza iż w sąsiedztwie wyrosły piękne obiekty gimnazjum.

Natychmiast nasunęło się pytanie: kto zajął się starym młynem (pamięta rok 1925) i jakie będzie jego nowe przeznaczenie. Zapytaliśmy nowego właściciela Dawida Ostrajchera z Sędziszowa Młp. Obiekt zostanie adaptowany na budynek mieszkalny, dysponujący 15 mieszkaniami; jedno z nich zajmie sam inwestor. Jeśli rychło powiodą się rozmowy z sąsiadami w sprawie podłączenia mediów, w roku przyszłym poznamy nowy wizerunek "młyna". Właściciel deklaruje, że obiekt zachowa ten sam kształt - ścian i dachu.

Młyn

Kolejna inwestycja zwracająca uwagę przejezdnych stanęła przy obwodnicy drogi nr 19, naprzeciw Beresiówki. Zielony budynek o oryginalnym kształcie należy do firmy Szkółkarstwo Owocowe i Ozdobne Sylwii i Grzegorza Tomaków. Już niebawem gospodarze zaproszą na zakupy artykułów i akcesoriów niezbędnych na działce. Miłośnicy kwiatów i ogrodu nabędą tu m.in. różne odmiany środków ochrony roślin.

Młyn

O nowej aptece VIOLA już pisaliśmy. Właśnie trwa wyposażanie wnętrz. Za kilka dni wejdą tu klienci. Apteka wygląda imponująco. To znakomita wizytówka centrum wsi! Teraz kolej na państwo Urszulę i Leszka Beresiów, prowadzących na sąsiedniej działce sklep AS. Gdy zrealizują swe plany budowy marketu z prawdziwego zdarzenia, zjeżdżać się tu będzie klientela z całej gminy. Do tematu powrócimy.

Młyn


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 27.11.2009

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..