Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
W podstawówce - po angielsku i francusku
Podstawówka

Po dwumiesięcznej przerwie, nasze szkoły znów pełne ruchu i gwaru. Już drugi rok szkolny obydwie placówki (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) pracują w oddzielnych budynkach, tym samym, dysponują zdecydowanie lepszymi warunkami niż przez wiele poprzednich lat.

Podstawówka

Dyrekcja Szkoły Podstawowej, do której 1 września zaglądnął nasz fotoreporter, wykorzystała okres wakacji na dalsze konieczne prace remontowe. Odmalowano wiele pomieszczeń, doposażono w niezbędny sprzęt i urządzenia dydaktyczne. Zwłaszcza klasy od I do III, tak aby nauczyciele mogli bez przeszkód wprowadzać do praktyki nowy program nauczania.

Podstawówka

W Szkole Podstawowej w Trzebownisku rok 2009/2010 rozpoczęło 226 uczniów w 11 oddziałach (tylko jedna klasa trzecia). W szkole filialnej w Terliczce uczy się 24 najmłodszych w 2. oddziałach łączonych.

Podstawówka

Jak informuje dyrektor Maria Zawadzka, obecnie Szkoła zatrudnia 26 nauczycieli. W br. realizować oni będą m.in. dwa specjalne programy: kontynuowany "Wesoła szkoła z językiem angielskim" oraz zupełnie nowy "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Ten najnowszy, współfinansowany ze środków Unii Europejskie, ma wdrażać nowatorski, elastyczny model edukacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

Podstawówka

Warto dodać, że w ramach zajęć pozalekcyjnych, najmłodsi mieszkańcy Trzebowniska mają możliwość nauki języka francuskiego. Dzięki współpracy SP ze Szkołą Języka Francuskiego "Ambasador", każdy młody trzebowniczan ma szansę doskonalić znajomość języka naszych przyjaciół znad Sekwany.

Podstawówka

Z innych ciekawostek, trzeba odnotować fakt, że także w bieżącym roku kontynuowana będzie akcja "szklanka mleka za darmo". Teraz, obok mleka nasi milusińscy otrzymają też smaczne owoce. Wszak jabłka w tym roku obrodziły...

Podstawówka

Pierwsze dni w szkole, to niekończące się rozmowy o wrażeniach z wakacji. Jedni byli na obozie, inni z rodzicami na wczasach, większość jednak spędziła letni wypoczynek na miejscu - w domu i w ogrodzie.

Podstawówka

Autorem fotoreportażu z SP jest Piotr SZWAGIEL. Trzebowniska młodzież jest naprawdę fantastyczna!

Podstawówka


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 6.09.2009

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..