Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Na YouTube ruszył kanał z klipami o gminie Trzebownisko

Wielu internautów próbuje realizować swe talenty dziennikarskie i reporterskie publikując autorskie klipy oraz teksty na łamach internetu. Taką możliwość daje m.in. światowa sieć YouTube. Tym samym, można tam coraz częściej obejrzeć materiały o sprawach i życiu mieszkańców naszej gminy. Od jakiegoś czasu mini filmiki z akcji ratowniczych wpuszczają do sieci młodzi strażacy OSP w Stobiernej. Sporo jest relacji pasażerów korzystających z usług portu lotniczego w Jasionce, a także klipów kręconych przez kibiców poszczególnych klubów sportowych o wyczynach swych "orłów". Niekiedy trafia się na klipy ze szkolnych imprez artystycznych.


Różna jest objętość oraz jakość techniczna i merytoryczna oferowanych projekcji. Niektóre na pewno zasługują na szerszą popularyzację. Temu ma m.in. służyć nowy kanał w sieci YOU TUBE zatytułowany TRZEBOWNISKO I OKOLICE redagowany przez młodego informatyka z Ukrainy Wasyla Bodżukjana, dla którego gmina Trzebowniska jest od niedawna jego drugą Ojczyzną. Œledzi on uważnie wszystko to co trafia o naszej gminie na You Tube, polecając do obejrzenia najciekawsze pozycje. Warto skorzystać z tej oferty. Oto adres kanału Wasyla

KLIKNIJ


Polecając najlepszą produkcję klipów, głównie autorstwa mieszkańców gminy Trzebownisko, Wasyl Bodżukjan realizuje i udostępnia własne materiały o naszej gminie. W okresie kilku ostatnich tygodni opublikował on ponad 10 filmów, które z miejsca zyskały zainteresowanie internautów. Odwiedziło je już ponad 5 tysięcy osób. Najwięcej odsłon miały klipy z cyklu OBYWATELE GMINY TRZEBOWNISKO, zrealizowane przy okazji konsultacji społecznych w sprawie włączenia gminy w granice Rzeszowa.


Obecnie, szlagierem kanału TRZEBOWNISKO I OKOLICE są klipy z imprez zorganizowanych z okazji Dnia Seniora w Nowej Wsi, Jasionce, Stobiernej i Trzebownisku. Sporym zainteresowaniem cieszą się też reportaże monotematyczne. Autor prezentuje je w sieci, ale też na ekranie telewizora w trakcie bezpośrednich spotkań w danym środowisku. Tak było w Nowej Wsi, gdy film o tym sołectwie i jego mieszkańcach emitowano w trakcie zebrania wiejskiego. W Trzebownisku zaś sporym wydarzeniem był klip o trzebowniskich kobietach prezentowany podczas zebrania sprawozdawczo – wyborczego Koła Gospodyń Wiejskich. Także uczestnicy niedawnego spotkania seniorów w Trzebownisku mieli okazję obejrzeć 12 - minutowy klip z imprez Dnia Seniora w latach poprzednich.


Trzeba podkreślić profesjonalny, dziennikarski warsztat realizowanych materiałów. To znakomita popularyzacja gminy i jej mieszkańców daleko poza granicami naszej małej Ojczyzny. Dlatego z miejsca otrzymała ona wysoką ocenę kierownictwa samorządowego gminy. Niewątpliwie, produkcja ta zyska znacznie na atrakcyjności z chwilą szerszego wykorzystania materiałów wideo realizowanych profesjonalną kamerą. Autor kanału podjął starania, aby mieć dostęp do takiego sprzętu. Albowiem umiejętne połączenie reporterskiego zdjęcia z ruchomym obrazem daje gwarancję, że kanał TRZEBOWNISKO I OKOLICE będzie subskrybowany przez licznych widzów i przyjaciół. I że dobrze służył będzie krzewieniu tożsamości kulturowej mieszkańców gminy a także jej promocji w kraju i w świecie.


Materiał przygotował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 28.4.2015

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..