Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Zabawa seniorów w odnowionym Domu Ludowym

Sporym wydarzeniem tegorocznego spotkania seniorów Trzebowniska był wyświetlony w trakcie imprezy clip telewizyjny, zmontowany z materiałów nakręconych w trakcie poprzednich Dni Seniora. Bohaterami niektórych emitowanych tam zdjęć byli ludzie których już odeszli. Niestety, taki jest charakter tych imprez; na kolejnym spotkaniu kogoś musi zabraknąć na zawsze.
Tradycyjnie, Dzień Seniora organizowano w lutym. Tegoroczny przesunięto o kilka miesięcy, z uwagi na remont Domu Ludowego. Wśród uczestników wieczoru był m.in. Julian Bereś, z inicjatywy którego przed ponad 40 laty odbyło się pierwsze w Trzebownisku spotkanie pod hasłem Dnia Seniora. I tak już jest do dziś. Także to ostatnie, które przejedzie do historii z datą 19 kwietnia 2015 roku, było okazją do wyrażenia zebranym słów najwyższego szacunku i uznania. Padły one z ust m.in. wójtów Lesława Kuźniara i Sławomira Porady oraz przewodniczącej Rady Małgorzaty Kowal. Gospodarzem imprezy był sołtys Tadeusz Grela oraz jego współpracownicy z Rady Soleckiej. Fachowej pomocy organizacyjnej udzielił im dyrektor GOK Wiesław Sierżęga. Stoły znakomicie nakryły panie z Koła Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem jego prezesek Bernadetty Świątek oraz Lidii Ataman. Wśród gości znaleźli się m.in. radni, komendant gminnego komisariatu, dyrektorki szkół, szefowie lokalnych organizacji społecznych.
Po krótkiej modlitwie zaintonowanej przez księdza proboszcza, nadszedł czas na wspólny obiad, potem na towarzyską pogawędkę i miłą zabawę. Chodź nogi już nie te, a i stawy w różnej kondycji, na parkiecie ruch niczym na młodzieżowej dyskotece. Rzecz jasna, największym przebojem okazały się tańce w kółeczku i towarzyszące im pocałunki na haftowanej chusteczce.
W sieci You Tube na kanale "Trzebownisko i okolice w obiektywie Wasyla" obejrzeć można się dwuczęściowy clip relacjonujący przebieg imprez Dnia Seniora w naszym sołectwie. W pierwszej części - "wspomnieniowej" przypomniano warunki w jakich żyli mieszkańcy wsi jeszcze 50 lat temu, a także fotografie ze spotkań seniorów Trzebowniska w latach 2013 i 2014. Klip ten nosik nazwę "Starość nie musi być smutna". W kolejnym zaś klipie, jego autor Wasyl Bodżukjan prezentuje przebieg spotkania 2015. Oprócz interesujących zdjęć wykorzystano fragmenty nagrań wideo - tańce i pocałunki z haftowaną chusteczką. Być może młodzi pójdą śladem dziadków i również "chusteczka" stanie się przebojem ich dyskotekowej zabawy.

Klip część I - KLIKNIJ i włącz głośniki

Klip część II - KLIKNIJ i włącz głośniki

Tekst: Ryszard Bereś
Zdjęcia: Wasyl BodżukjanOstatnia aktualizacja dokumentu: 28.4.2015

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..