Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Wybory na wójta gminy rozstrzygnięte

Lesław Kuźniar dotychczasowy zastępca wójta gminy Trzebownisko, obejmie najważniejszy fotel w gminie. Tak zdecydowali wyborcy, którzy w niedzielę 30 listopada wzięli udział w II turze głosowania. O godzinie 1 w nocy opublikowany został oficjalny protokół Gminnej Komisji Wyborczej podpisany przez przewodniczącą GKW Ewę Niemiec oraz 8 innych członków Komisji. Po zsumowania protokołów 13 obwodowych komisji wyborczych, okazało się, że na Lesława Kuźniara oddało głos 3698 osób, zaś na jego konkurentkę Bogusławę Czachor - 3100 wyborców. W ujęciu procentowym, na kandydaturę L. Kuźniara oddano 54,40 proc. ważnych głosów, natomiast na B. Czachor - 45,60 proc. Frekwencja w dniu 30 listopada wyniosła 42,5 proc., w I turze była zdecydowanie wyższa - 54,3 proc. 30 listopada odnotowano 38 głosów nieważnych.

Objecie stanowiska wójta nastąpi oficjalnie na najbliższej sesji Rady Gminy Trzebownisko. Wójt złoży przed radnymi uroczyste ślubowanie. Sesja RG powinna się odbyć w terminie do 7 dni od daty ogłoszenia przez PKW zbiorczych wyników wyborów w II turze w skali kraju.


Lesław Kuźniar, lat 53, od 2010 roku pełnił funkcję zastępcy wójta gminy Trzebownisko; nadzorował sprawy budownictwa i rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska, rolnictwa i gospodarki gruntami a także problematykę pozyskiwania dla gminy środków zewnętrznych. Uczestniczył w pracach Zarządu Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (MKS). Brał aktywny udział w kampanii, której celem było przeciwstawienie się planom zmiany granic gminy Trzebownisko oraz włączenia jej w granice miasta. I jak dotąd, były to działania w pełni skuteczne. Przed przyjściem do UG pracował w kolejowej straży pożarnej oraz w Elektrociepłowni Rzeszów. Posiada tytuł magistra inżyniera, absolwent Akademii Finansów w Warszawie. Z żoną Małgorzatą mieszkają w Stobiernej. Mają dwóch dorosłych synów.

Opracował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 1.12.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..