Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
W niedzielę wybierzemy wójta gminy Trzebownisko

W niedzielę, 30 listopada, II tura wyborów wójtów i prezydentów miast. O miano wójta gminy Trzebownisko, zgodnie z wynikami wyborów z I tury, powalczą Bogusława Czachor oraz Lesław Kuźniar. Z komunikatu Gminnej Komisji Wyborczej opublikowanego na stronie internetowej BIP gminy Trzebownisko, wynika, że B. Czachor uzyskała w I turze poparcie 1908 osób (tj. 22 proc. wszystkich ważnie oddanych głosów), natomiast L. Kuźniar - 2323 głosujących (tj.27 proc.).

30 listopada możliwe jest każde rozstrzygniecie. Szanse kandydatów sa bardzo zbliżone. Tym większa, więc dramaturgia niedzielnej elekcji. By ułatwić ów wybór, raz jeszcze prezentujemy sylwetki obydwu kandydatur i główne tezy ich programów. Wykorzystujemy w tym celu tekst opublikowany na lamach Gazetki Wyborczej "Nasze Trzebownisko".


BOGUSŁAWA CZACHOR

W ulotce wyborczej napisała: Funkcja przewodniczącej Rady dała mi obiektywne spojrzenie na bieżące problemy i potrzeby nas wszystkich (…). Jako wójt zamierzam m.in:

 • doskonalić pracę samorządu, eliminować złe nawyki i zbędną biurokrację;
 • dążyć do rozwoju gminy w ramach obecnych granic administracyjnych;
 • jako priorytet potraktować budowę i modernizacje dróg gminnych, chodników i oświetlenia;
 • zadbać o maksymalne wykorzystanie środków unijnych i dotacji budżetowej;
 • wspierać przedsiębiorców gwarantujących stałe zatrudnienie mieszkańcom;
 • pomagać rodzinom najbiedniejszym, osobom niepełnosprawnym, starym i samotnym.

Bogusława Czachor ma lat 52, mieszka w Zaczerniu. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracuje zawodowo od 33 lat, ostatnio na stanowisku dyrektora zakładu. Reprezentuje wysoką kulturę osobistą. Wymaga wiele od siebie i innych, zawsze jednak potrafi dogadywać się z ludźmi. Od 2010 roku przewodniczy Radzie Gminy w Trzebownisku. W obiektywnej ocenie, Rada, mimo zróżnicowanego politycznie składu, mimo różnicy zdań w wielu kwestiach, pracowała pod jej kierunkiem intensywnie i owocnie, dobrze współpracując z kierownictwem UG. To konstruktywne współdziałanie, to w znacznym stopniu właśnie zasługa Bogusławy Czachor. Jej kandydaturę promuje Komitet Wyborczy Wyborców Bogusławy Czachor. Komitet ten wystawił swych kandydatów do RG we wszystkich 21 okręgach wyborczych; mandat uzyskały 3 osoby.


LESŁAW KUŹNIAR

Komitet Wyborczy Nasza Gmina Trzebownisko, który wysunął kandydaturę Lesława Kuźniara, w wyniku wyborów 16 listopada, wprowadził do Rady Gminy kadencji 2014 - 2018, aż 9 radnych. W zbiorowej ulotce KWW wydanej z okazji listopadowych wyborów nakreślono kilka najważniejszych przedsięwzięć dla gminy na kolejne cztery lata Są to:

 • budowa przedszkoli w Stobiernej i Jasionce oraz dokończenie takiej inwestycji w Łukawcu;
 • powstanie żłobka gminnego;
 • realizacja mostu łączącego Łukawiec z Wólką Podleśna;
 • uzbrojenie dalszych terenów pod budownictwo mieszkaniowe;
 • kontynuacja budowy dróg lokalnych i chodników;
 • modernizacja sieci oświetlenia ulicznego;
 • dalsza rozbudowa bazy sportowej LKS oraz GOSiR w Nowej Wsi;
 • kontynuacja prac przy sieci wodociągowo - kanalizacyjnej (układ pierścieniowy).

Lesław Kuźniar, lat 53, od 2010 roku pełni funkcję zastępcy wójta gminy Trzebownisko; nadzoruje sprawy budownictwa i rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska, rolnictwa i gospodarki gruntami a także problematykę pozyskiwania dla gminy środków zewnętrznych. Reprezentuje interesy gminy w Zarządzie Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (MKS). Bierze aktywny udział w kampanii, której celem jest przeciwstawienie się planom zmiany granic gminy Trzebownisko oraz włączenia jej w granice miasta. I jak dotąd, są to działania w pełni skuteczne. Przed przyjściem do UG pracował w kolejowej straży pożarnej oraz w Elektrociepłowni Rzeszów. Posiada tytuł magistra inżyniera, absolwent Akademii Finansów w Warszawie. Z żoną Małgorzatą mieszkają w Stobiernej. Mają dwóch dorosłych synów.


Z komunikatu Gminnej Komisji Wyborczej znamy też oficjalne dane z głosowania do Rady Gminy. Potwierdzając wszystkie najważniejsze informacje, jakie podałem na lamach NT już tydzień temu, warto dodać kilka ciekawostek i szczegółów. Do Rady wybrano 21 osób, w tym 9 kobiet. Z najlepszym wynikiem mandat radnego zdobył Józef Rząsa sołtys Zaczernia, który w swoim okręgu uzyskał poparcie 51 proc. glosujących. Z równie imponującym wynikiem do Rady weszła Małgorzata Kowal, nauczycielka z Wólki Podleśnej (49 proc. ważnie oddanych głosów w okręgu nr 16) . Gratulować też wypada m.in. Marii Kloc z Łąki (47 proc.), a także Marii Rzucidło z Nowej Wsi oraz Teresie Wnęk ze Stobiernej (w swoich okręgach uzyskały poparcie 44 proc. głosujących). Natomiast za wielkiego przegranego może się uważać Józef Mierzwa z Jasionki, dotychczasowy wiceprzewodniczący RG. Zdobył on 105 głosów, zaś jego konkurent Sławomir Guzek - 110, i to on uzyskał mandat RG w okręgu nr 10.

Opracował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 25.11.2014

do góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..