Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Nasi w Radzie Powiatu Rzeszowskiego

W tydzień po wyborach, na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej wciąż ani słowa o wynikach wyborów samorządowych 2014. Skandal, do jakiego doszło za sprawą Krajowego Biura Wyborczego oraz PKW, przejdzie do historii kampanii wyborczych III RP. Tak to niestety bywa, gdy panów po sześćdziesiątce zauroczy dwudziestolatka. Wtedy tracą głowę. Tym razem, za sprawą 23 - letniej informatyczki, której powierzyli zadanie przygotowania programu komputerowego na wybory samorządowe 2014, i która egzamin ten ewidentnie oblała. W tej sytuacji, opinia publiczna wymusiła dymisję członków PKW. Panowie sędziowie są wyraźnie rozżaleni, jakby gorzkie słowa, jakie padły pod ich adresem, to szczyt bezczelności. Jak dotąd, nikt z tego grona nie uznał za stosowne przeprosić obywateli.

Wybory 2014 przejdą, więc do historii także z tej racji, iż znów trzeba było sięgnąć po metodę ołówka i liczydła. Powiatowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie opanowała tę archaiczną dziś metodę migiem. Dzięki temu, możemy zaprezentować szczegółowe wyniki wyborów do Rady Powiatu Rzeszowskiego na kadencję 2014 - 2018.

W 29 - osobowej Radzie zasiądzie czterech mieszkańców gminy Trzebownisko. Będą to (w kolejności alfabetycznej):

  • ROBERT NIEMIEC, lat 47, lekarz z Nowej Wsi,
  • KAZIMIERZ PUC, lat 67, prezes orkiestry z Zaczernia,
  • MAREK SITARZ, lat 55 z Trzebowniska, dotychczasowy wicestarosta,
  • KRZYSZTOF ZYŚ, lat 57, lekarz z Jasionki.

Komentując wyniki do RP, warto dodać, iż w Radzie znajdzie się 17 radnych z ramienia Komitetu Wyborczego PiS i 8 reprezentujących barwy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Trzech kandydatów wprowadziło Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem" , którego liderem był Jan Lech. On sam, też kandydujący do Rady Powiatu, jest jednym z wielkich przegranych - uzyskał 500 głosów, podczas gdy rekomendowany przez niego Krzysztof Zyś - 502, i to on w ostateczności otrzymał mandat radnego powiatowego. Forum Obywatelskie Powiatu Rzeszowskiego uzyskało w tegorocznych wyborach do powiatu tylko jeden mandat (dla Roberta Niemca). Kończąc trzeba dodać: podobnie jak w poprzednich kadencjach, absolutną większość w nowowybranej Radzie Powiatu Rzeszowskiego posiada Prawo i Sprawiedliwość, i to przedstawiciele tego ugrupowania będą rozdawać wszelkie karty.

Opracował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 25.11.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..