Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Kandydaci na wójta i do RG - okręgi nr 19, 20, 21

Kończymy dziś prezentację wszystkich kandydatów na wójta gminy Trzebownisko oraz 128 osób pretendujących do mandatu radnego Rady Gminy. Zdjęcia opatrzyliśmy krótką informacją z CV danego kandydata. Niektóre wpisy są bardzo lakoniczne. Nie do wszystkich bowiem zainteresowanych udało nam się dotrzeć, a niektóre komitety wyborcze pozostały głuche na nasze apele o przesłanie danych o swych faworytach. Podstawowe informacje wyborcze na łamach serwisu internetowego NASZE TRZEBOWNISKO, uzupełnia materiał zawarty w gazetce wyborczej NT, wydanej nakładem Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska w nakładzie 1500 egz. Wydawnictwo to kolportowane bezpłatnie, od czwartku,13 listopada dostępne będzie w większych sklepach na terenie całej gminy. Pliki gazetki można już teraz znaleźć na naszym portalu w dziale: Nasze Wydawnictwa. Zredagowanie i druk gazetki wyborczej opłaciło Stowarzyszenie wykorzystując skromne środki organizacji, przewidziane zresztą na druk innej kolejnej publikacji o Trzebownisku. Zrobiliśmy to w przekonaniu, iż zaplanowany przez Stowarzyszeni album historyczny opłaci gmina rewanżując się niejako za koszty poniesione przez SPT w trakcie kampanii wyborczej. I że władze gminy wywiążą się z danej obietnicy, bez względu na to, kto zasiądzie w fotelu wójta.


Rzecz jasna o promocję kandydatów zadbały we własnym zakresie poszczególne KWW wydając i kolportując różnego rodzaju ulotki i druki. Kandydaci na wójta gminy prezentują się ponadto z okazałych bilbordów i banerów rozwieszonych w sporej ilości we wszystkich sołectwach. Przypomnijmy, że o funkcję wójta ubiega się 7 osób. Są to:

  • BOGUSŁAWA CZACHOR z Zaczernia, lat 52, zarejestrowana przez Komitet Wyborczy Wyborców Bogusławy Czachor;
  • ZBIGNIEW KASIAK z Łąki, lat 56, KWW "Zmiana";
  • LESŁAW KUŹNIAR ze Stobiernej, lat 53, KWW Nasza Gmina Trzebownisko;
  • JAN LECH ze Stobiernej, lat 58, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem";
  • AGATA NOWACKA - BEDNARZ z Nowej Wsi, lat 34, KWW Razem Zrobimy Więcej;
  • MARIUSZ PIEKŁO ze Stobiernej, lat 37, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój!;
  • SŁAWOMIR PORADA z Jasionki, lat 34, KWW Gmina z Przyszłością.

Ma 34 lata i mieszka w Jasionce. Z wykształcenia prawnik i politolog. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej i samorządowej a także prawa gospodarczego. Pracował w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a następnie w Narodowym Funduszu Zdrowia w Rzeszowie na stanowisku naczelnika wydziału. W latach 2011 - 2013 dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Obecnie dyrektor Centrum Opieki Medycznej - Szpital w Jarosławiu. Radny Powiatu Rzeszowskiego. W latach 2006 - 2013 Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej "Wici". Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, Państwowej Wyższej Szkole Sołeczno - Ekonomicznej. Trener licznych szkoleń z zakresu prawa, administracji i zarządzania. Autor kilkunastu artykułów i publikacji z zakresu prawa medycznego i zdrowia publicznego. Nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Perły Medycyny w kategorii Menadżer Roku 2013. Prywatnie: żonaty, trójka dzieci.


Komitet Wyborczy Wyborców Gmina z Przyszłością promująca kandydaturę Sławomira Porady na wójta gminy Trzebownisko zgłosił do Rady Gminy 15 kandydatów. Nazwisko Sławomira Porady widnieje ponadto na liście Komitetu Wyborczego PSL, jako kandydata do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.


KANDYDACI NA RADNYCH RADY GMINY TRZEBOWNISKOOKRĘG NR 19 - ŁĄKA NR DOMÓW OD 1 DO 300

JÓZEF MENDRALA, lat 51, KW Prawo i Sprawiedliwość. (Zdjęcie i tekst zostaną uzupełnione po udostępnieniu przez KWW bądź kandydata dodatkowych materiałów).

JACEK WIERCIOCH, lat 37, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Pracuje w służbie ochrony Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka. Członek Zarządu OSP w Łące. Bezpieczeństwo oraz infrastruktura drogowa i sportowo - rekreacyjna, to sprawy, którymi chce się zająć w samorządzie.

JANUSZ MADEJ, lat 41, KWW Razem Zrobimy Więcej. Posiada wyższe wykształcenie, absolwent Szkoły Chorążych Wojsk Lądowych w Poznaniu. Za wzorową służbę wyróżniony brązowym medalem "Za zasługi dla obronności kraju". Członek "Domowego Kościoła", jednej z gałęzi katolickiego ruchu "Światło-Życie". Ojciec sześciorga dzieci.

DOMINIKA RUP, lat 27, KWW Bogusławy Czachor. Absolwentka studiów ekonomicznych na Politechnice Rzeszowskiej. Pracuje jako księgowa w dużej firmie handlowej. Chce aktywnie wspomagać rozwój swej Małej Ojczyzny, z myślą o poprawie standardu życia wszystkich mieszkańców.
TOMASZ SOWA, lat 47, KWW "Zmiana" (dane ze strony PKW).

WOJCIECH CYRNEK, lat 46, KWW Gmina z Przyszłością. Posiada średnie wykształcenie. Jest monterem w firmie budowlanej. Członek Stowarzyszenia "Wszyscy Razem".
OKRĘG NR 20 - ŁĄKA NR DOMÓW OD 301 DO końca

MARIA KLOC, lat 56, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. To osoba znana i lubiana w środowisku. Szefuje Stowarzyszeniu Społeczno - Gospodarczemu "Wszyscy Razem", organizacji, która inicjuje cenne przedsięwzięcia na rzecz kultywowania tradycji oraz dalszego rozwoju Łąki. Radna RG w kadencji 2010 - 2014.

WACŁAW RYŚ, lat 44, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Przedsiębiorca, społecznik. Prezes Klubu Sportowego, członek OSP. Sąsiedzi mówią o nim: - Nie lubi łatwizny i bylejakości… Rzetelną i ofiarną pracą w samorządzie chce dalej wspierać działania służące łąckiej społeczności. Radny RG.

ROMUALD JANUSZ, lat 46, KWW Bogusławy Czachor. Pracuje w branży motoryzacyjnej. W latach 1985 - 1998 reprezentacyjny zawodnik Stali Rzeszów oraz innych klubów na żużlu. Aktywnie szerzy idee sportowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Ojciec trojga dzieci.
DANIEL CZENCZEK, lat 29, KWW "Zmiana" (dane ze strony PKW).

PAWEŁ MICHAŁEK, lat 34, KWW Gmina z Przyszłością. Magister inżynier zarządzania, absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Zawodowo - kierownik działu handlowo - serwisowego w ogólnopolskiej firmie. Udziela się w Radzie Rodziców łąckiej szkoły. Fan tenisa i nart.
OKRĘG NR 21 - w tym okręgu wybiera cała Terliczka

ALICJA PORADA, lat 59, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. W miarę swych możliwości włącza się w pracę społeczną na rzecz swej miejscowości. Członkini Rady Soleckiej oraz Rady Parafialnej.

MIROSŁAW JAWORSKI, lat 37, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Z zawodu elektronik. Ofiarny strażak OSP Terliczka. Poziom kształcenia dzieci, bezpieczeństwo publiczne oraz szeroko rozumiana infrastruktura - to sprawy, o które pragnie zabiegać w samorządzie. Pasjonat jazdy ciężkimi samochodami.

STANISŁAW GUZEK, lat 50, KWW Razem Zrobimy Więcej. Wykształcenie średnie radiotechniczne. Wieloletni pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Obecnie już na emeryturze. Żonaty, dwójka dzieci.

STANISŁAW CZEKAJSKI, lat 74, KWW Bogusławy Czachor. Ponad 30 lat przepracował na lotnisku w Jasionce - w obsłudze naziemnej, ale też, jako mechanik pokładowy. Pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" w OKL. Przez dwie kadencje radny RG. Dziś jest sołtysem Terliczki, ofiarnie zabiegającym o rozwój wsi i poprawę warunków standardu życia mieszkańców.

W materiale sprzed kilku dni opublikowaliśmy adresy stron internetowych kandydatów na wójta oraz ich KWW. We wtorek swoją stronę internetową uruchomił też Komitet Wyborczy Wyborców Bogusławy Czachor. Adres: https://www.facebook.com/czachorboguslawa. Poniżej, skopiowana z tej strony, rodzinna fotografia drużyny Bogusławy Czachor do Rady Gminy.


Materiał przygotował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 13.11.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..