Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Kandydaci na wójta i do RG - okręgi nr 15, 16, 17 i 18

W piątek, 7 listopada odbyła się ostatnia w tej kadencji planowa sesja Rady Gminy Trzebownisko. Było to 48. posiedzenie Rady w kadencji 2010 - 2014. Oprócz bieżących tematów (m.in. kwestie inwestycji i podatków) była okazja do generalnych ocen i podsumowań minionych lat. Padło wiele słów podziękowań tak w stronę radnych jak też pod adresem wójta oraz pracowników Urzędu. Wręczono pamiątkowe statuetki. Ów ton satysfakcji z efektów działalności gminnego samorządu w mijającej kadencji współbrzmiał z ważną informacją, jaka nadeszła z Urzędu Marszałkowskiego, iż w rankingu aktywności gospodarczej 160 gmin Podkarpacia "Złota setka 2014", w gronie tzw. gmin wiejskich najwyżej oceniono właśnie Trzebownisko. To powód do satysfakcji, tak dla mieszkańców naszej Małej Ojczyzny jak i dla jej włodarzy. Poniżej kilka zdjęć wykonanych w przerwie piątkowej sesji.

Tymczasem, zupełnie odmienny ton towarzyszy kampanii wyborczej, której finałem ma być wyłonienie nowych władz gminy na kadencję 2014 - 2018. Generalnie, zachowywane są podstawowe standardy określone przepisami prawa i obowiązującego zwyczaju. Aczkolwiek, działaczom niektórych komitetów wyborczych i wysuniętym przez nich kandydatom puszczają nerwy. Pod osłoną nocy znikają rozwieszone banery konkurentów, bohaterom elekcji domalowuje się to i owo. Słychać też gromkie zapowiedzi i oceny, często bardzo, bardzo krytyczne. Rozsiewane sa nieprawdziwe informacje o konkurentach, w obietnicach nie brakuje demagogii, powiem nawet - utopi. Powie ktoś: takie są prawa politycznej kampanii. Zapewne część krytyki jest zasadna, bo niemało jest jeszcze spraw wymagających poprawy i rozwiązania. Radzę jednak zachować umiar. Rzeczywistość szybko zweryfikuje niesprawiedliwe oceny oraz rzucane na wiatr słowa. Powiem więcej - z chwilą zajęcia takiego czy innego stołka w gminnej administracji, krytykanci mocno zweryfikują oceny, pod wpływem realiów zejdą najzwyczajniej na ziemię. Pożyjemy, doświadczymy...

Ważną częścią kampanii 2014 jest Internet. Potwierdza to choćby nadzwyczajna popularność w tych dniach naszego portalu i zwielokrotniona liczba wejść na stronę NASZEGO TRZEBOWNISKA. Doceniając ten fakt, niektóre komitety utworzyły swe własne strony www. Powyżej dostępne adresy Natomiast poniżej kontynuujemy prezentację kandydatów na wójta gminy oraz do Rady Gminy. Dziś kolej na KWW Gmina Nasza Mała Ojczyna - Czas Na Rozwój! Jego faworytem jest Mariusz Piekło. Poniżej strona główna ulotki tego kandydata na wójta ze Stobiernej, jeszcze niżej - cała ulotka w wersji PDF. Materiałom KKW towarzyszy odredakcyjny rys sylwetki i zamierzeń Mariusza Piekło. Przypomnijmy, iż z tej miejscowości pochodzą dwaj inni kandydaci na wójta: Jan Lech i Lesław Kuźniar.


Program KWW Gmina Nasza Mała Ojczyna to jakby dekalog. Niby oczywistych, ale jakże złożonych. Wymieńmy je hasłowo: rozwój infrastruktury, racjonalne obniżenie podatków i opłat lokalnych (w tym na wywóz śmieci), rozwój oświaty (w tym promowanie zdolnej młodzieży), odpowiedzialne i skuteczne zaradzanie urzędem, lepsze wykorzystanie środków UE w nowej perspektywie, współpraca z organizacjami pozarządowymi, realne wsparcie małych firm, rzetelny dialog z mieszkańcami, promocja gminy. Jak to zrealizować? Mariusz Piekło chyba wie dobrze, na co się porywa i do czego zmierza. - Stanowisko wójta - podkreśla - wymaga znajomości wielu dziedzin. Moja wiedza prawnicza i doświadczenie menedżerskie z pewnością mi w tym pomogą...

Rozmiar (3.4 MB)

Zamieszkały w Stobiernej Mariusz Piekło, to przedstawiciel trzydziestolatków, którym powiodło się w polskim biznesie. Starannie wykształcony (absolwent dwu uczelni: Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, znajomość francuskiego i angielskiego), doświadczony zawodowo: przez kilka lat nauczyciel, potem przedsiębiorca na własny rachunek. Zaczynał od maleńkiej firmy, dziś kieruje przedsiębiorstwem zatrudniającym kilkadziesiąt osób. Znajduje czas na aktywność społeczną: był prezesem KS Stobierna, sponsoruje inicjatywy sportowo - kulturalne. Żonaty, trójka dzieci. KWW forujący kandydaturę Mariusza Piekło na wójta, zarejestrował 13 kandydatów do RG.


KANDYDACI NA RADNYCH RADY GMINY TRZEBOWNISKOOKRĘG NR 15 - WÓLKA P. NR DOMÓW OD 1 DO 140 I OD 410 DO KOŃCA

MACIEJ MAZIARZ, lat 34, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój. Ukończył Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 10 lat prowadzi działalność gospodarczą związaną z produkcją mebli. Mieszka w Wólce od 2008 roku, ale już traktuje tę miejscowość jako swą Małą Ojczyznę i chce dla niej pracować. Ma żonę Annę i dwoje dzieci.

JÓZEF FEDAN, lat 70, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Pod szyldem tego komitetu trzykrotnie startował do funkcji wójta. I to z powodzeniem. Przez minione 12 lat zdobył uznanie i szacunek środowiska, zapracowując na miano dobrego gospodarza. Potwierdzeniem tego niech będzie choćby fakt przyznania gminie Trzebownisko I miejsca w rankingu aktywności gospodarczej "Złota setka 2014". W kolejnej kadencji fotel wójta zdecydował się zamienić na krzesło radnego RG.

ANDRZEJ ORŁOŚ, lat 43, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Pracuje w banku. Społecznie - prezes Klubu Leśna Wólka Podleśna, piłkarz i trener piłkarski. Członek Rady Rodziców przy ZS. Jego hasło wyborcze brzmi: modernizujmy infrastrukturę sportowo - rekreacyjną dla młodzieży, budowa nowoczesnego obiektu dla KS to priorytet.

DARIUSZ KOWAL, lat 39, KWW Razem Zrobimy Więcej. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Współwłaściciel Kancelarii Usług Finansowych, członek Zarządu oraz członek Rady Nadzorczej macierzystej firmy. Dyrektor Departamentu ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży. Ma żonę i dwójkę dzieci.

JACEK DEMKIEWICZ, lat 41, KWW Bogusławy Czachor. Absolwent UMCS oraz warszawskiej Wyższej Szkoły Zarządzania. Pracuje jako dyrektor Banku Spółdzielczego, rzeczoznawca majątkowy. Chce swe doświadczenie w finansach i biznesie wykorzystać dla rozwoju swej miejscowości i gminy. Żonaty, dwoje dzieci.
JANUSZ MAŁECKI, lat 49, KWW "Zmiana" (dane ze strony PKW).

EWA OŻÓG - BARAN, lat 35, KWW Gmina z Przyszłością. (Zdjęcie i tekst zostaną uzupełnione po udostępnieniu przez KWW bądź kandydata dodatkowych materiałów).
OKRĘG NR 16 - WÓLKA P. NR DOMÓW OD 141 DO 409

MAŁGORZATA KOWAL, lat 46, KW Prawo i Sprawiedliwość. Po ukończeniu wyższych studiów pedagogicznych rozpoczęła pracę nauczycielki. Bardzo aktywna w życiu społecznym Wólki Podleśnej. Członek Rady Sołeckiej orz Rady Gminy od 2006 roku. Współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia "Jadwiżanie". Wspiera działalność organizacji przykościelnych.

MARCIN PRUCNAL, lat 30, KWW Gmina nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, pracuje jakom programista w branży metalurgicznej. Jak podkreśla, ceni sobie profesjonalizm, lojalności obiektywizm. Jako radny zamierza interesować się stanem bezpieczeństwa w gminie a także organizacją imprez sportowo - kulturalnych.

JÓZEF LECH, lat 53, KWW Samorządowe Forum Młodych. Tę postać wszyscy w Wolce znają. To główny strażak wsi. Józef Lech pełni bowiem funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej.

CECYLIA BARAN, lat 61, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". To także osoba we wsi znana i poważana. Żona sołtysa przewodzi od lat najprężniejszej organizacji w Wólce - Kołu Gospodyń Wiejskich. W ub. miesiącach gospodynie z Wólki gościły koleżanki z całej gminy w ramach konkursu "W bukszpanowej ozdobie 2014".

WACŁAW JEŻ, lat 49, KWW Bogusławy Czachor. Rolnik prowadzący także pozarolniczą działalność gospodarczą. Żywo zainteresowany rozwojem gospodarstw ekologicznych. Jego pasją są... ryby.
OKRĘG NR 17 - ŁUKAWIEC NR DOMÓW OD 1 DO 467

MAŁGORZATA WYSKIEL, lat 29, KWW Gmina nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój. Prowadzi własny zakład fryzjerski. Mówi o sobie: W Łukawcu wyrastałam, tutaj też mieszkam wraz z mężem Mariuszem i synkiem Antosiem. W centrum mej uwagi są i pozostaną sprawy edukacji i wychowania najmłodszych łukawian. Dlatego, tak raduje mnie budowa nowego przedszkola.

JANUSZ KOŃ, lat 58, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Jest radnym od 2006 roku. Był wśród założycieli klubu sportowego i zespołu śpiewaczego "Łukawianie". Dołożył swoją cegiełkę do rozbudowy ośrodka zdrowia oraz jego nowoczesnego wyposażenia, m.in. w aparaty do USG, EKG, krwioterapi.

ANASTAZJA PORADA, lat 38, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Nauczycielka w Zespole Szkól Gospodarczych w Rzeszowie. W ulotce wyborczej czytamy: Gospodarka, kultura i zdrowa dieta dla dzieci i młodzieży w szkołach - to sprawy, którymi chcę się zająć w samorządzie.

ANTONI CHMIEL, lat 62, KWW Razem Zrobimy Więcej. Wieloletni, zasłużony pracownik "Zelemru", obecnie na emeryturze. Długoletni działacz związkowy, najpierw w szeregach Związku Zawodowego Metalowców potem, jako członek Federacji Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Lotniczego i Silnikowego. Był przewodniczącym zakładowego koła Ligii Obrony Kraju. Za całokształt swojej pracy zawodowej i społecznej nagrodzony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi.

ANDRZEJ GRATA, lat 51, KWW Bogusławy Czachor. Od trzech kadencji sołtys Łukawca. Radny Rady Gminy Trzebownisko w latach 2006 - 2010. Zawodowo zatrudniony w Porcie Lotniczym w Jasionce.
WIESŁAW BOBER, lat 53, KWW "Zmiana"(dane ze strony PKW).

JANUSZ DRZAŁ, lat 43, KWW Gmina z Przyszłością. Pracuje w Porcie Lotniczym Rzeszów - Jasionka. Żonaty, ojciec trojga dzieci. Odpowiedzialny i sumienny w podejmowanych działaniach. Zainteresowany poprawą bezpieczeństwa publicznego i tworzeniem przyjaznego mieszkańcom otoczenia.
OKRĘG NR 18 - ŁUKAWIEC NR DOMÓW OD 468 DO KOŃCA

DAMIAN BERNAT, lat 28, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój. Zatrudniony jako kontroler jakości w firmie lotniczej. Zafascynowany nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi a także sportem. Z tej racji, nosi opaskę kapitana drużyny ŁKS. W swej ulotce deklaruje: - Dołożę wszelkich starań, aby sfinalizować budowę mostu Łukawiec - Wólka.

JAN KŁĘK, lat 53, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Z wykształcenia ślusarz - spawacz. Pracuje jako konserwator w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Przez dwie kadencje członek Rady Sołeckiej. Mocno wspierał działalność społecznego komitetu kanalizacji.

MIECZYSŁAW KOGUT, lat 56, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Inspektor BHP. W latach 2002 - 2006 radny, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego z ramienia PiS. Wiceprzewodniczący Rady Parafialnej w Łukawcu Dolnym. Jego zdaniem, oświata i bezpieczeństwo publiczne to priorytet.

ZOFIA ORZECH - LECH, lat 35, KWW Bogusławy Czachor. Wpis w ulotce wyborczej lakoniczny choć konkretny: Absolwentka prawa i administracji. Pełni funkcję kierowniczą w dużej firmie handlowej. Głęboko zaangażowana w sprawy społeczne.
BOGUSŁAW LECH, lat 44, KWW "Zmiana" (dane ze strony PKW).

Materiał przygotował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 11.11.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..