Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Kandydaci na wójta i do RG - okręgi 4, 5

Kampanię wyborczą do samorządu już widać na ulicach. Na słupach i ogrodzeniach pojawiły się uśmiechnięte buzie kandydatów, skrzynki pocztowe zapełniają pierwsze wydrukowane ulotki. Miejmy tylko nadzieję, że wyborcza bibuła zdobić będzie jedynie miejsca na to wyznaczone. Życzmy sobie, aby nie kaleczyła ona pięknych drzew czy nie szpeciła odnowionej elewacji budynków. O trwającej kampanii przypominają też kawałeczki nowo ułożonych chodników; to już tradycja, że buduje się je ze zdwojoną energią właśnie przed wyborami. I to nie jest wyłącznie pomysł naszych włodarzy.


Tradycyjnie też, ważnym forum zabiegania o głosy wyborców są spotkania wyborcze. Choć przyznajmy otwarcie, dziś przychodzi na nie garstka fanów danego czy innego kandydata. Na nieco więcej słuchaczy można liczyć jedynie wtedy, gdy spotkanie skoreluje się z inną publiczną imprezą. Tak było m.in. w ub. niedzielę w Trzebownisku, gdy po meczu ligowym tutejszego LKS, z zawodnikami oraz kibicami rozmawiali: kandydat na wójta, obecny zastępca wójta Lesław Kuźniar oraz osoby kandydujące do Rady Gminy: Bernadetta Świątek, dotychczasowa radna, oraz prezes Klubu Marian Krajewski (zdjęcie powyżej). Zaś poniższe zdjęcie wykonano zostało w ub. czwartek, także w Trzebownisku, na przedwyborczym spotkaniu ubiegającej się o fotel wójta Bogusławy Czachor, dotychczasowej przewodniczącej Rady. Nie wchodząc w szczegóły dyskusji, pragnę jedynie dodać. Kandydaci stanęli na wysokości zadania prowadząc rozmowę programową, konstruktywną i serdeczną, także wobec swych konkurentów. Aczkolwiek, nie brakowało w tej debacie tonu krytycznego. Oby w takiej atmosferze przebiegały wszystkie przedwyborcze dyskusje.


Kontynuujemy prezentację kandydatów na wójta gminy Trzebownisko. Przypominam, że o stanowisko to ubiegają się:

  • BOGUSŁAWA CZACHOR z Zaczernia, lat 52, zarejestrowana przez Komitet Wyborczy Wyborców Bogusławy Czachor;
  • ZBIGNIEW KASIAK z Łąki, lat 56, KWW "Zmiana;
  • LESŁAW KUŹNIAR ze Stobiernej, lat 53, KWW Nasza Gmina Trzebownisko;
  • JAN LECH ze Stobiernej, lat 58, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem";
  • AGATA NOWACKA - BEDNARZ z Nowej Wsi, lat 34, KWW Razem Zrobimy Więcej;
  • MARIUSZ PIEKŁO ze Stobiernej, lat 37, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój!;
  • SŁAWOMIR PORADA z Jasionki, lat 34, KWW Gmina z Przyszłością.

W dzisiejszej publikacji zamierzałem szerzej zaprezentować drugiego (w kolejności alfabetycznej) kandydata na wójta gminy Zbigniewa Kasiaka z Łąki. Pan Zbigniew poproszony o zdjęcie odrzekł: - Zdjęcia nie będzie, mam inne plany... Na próżno zabiegałem też o dane kontaktowe z kandydatami do RG zarejestrowanymi przez Komitet Wyborczy "Zmiana", którego Zbigniew Kasiak jest pełnomocnikiem. W tej sytuacji, zresztą nie bez oporów, zdecydowałem się na publikację, przesłanego nam emailem, Programu KWW "Zmiana". Nie mnie oceniać wartość i poziom tego dokumentu. Niech uczynią to sami wyborcy.OKRĘG WYBORCZY NR 4 - ZACZERNIE NR DOMÓW OD 1 - 249 ORAZ OD 732 - 826B

MARIA DEPTUCH, lat 65, KWW Bogusławy Czachor. Długoletnia nauczycielka zaczerskiej szkoły, w latach 1990 - 1997 jej dyrektor. Obecnie na emeryturze. Działaczka społeczna i samorządowa. W ostatniej kadencji radna RG. W pracach Rady i jej komisji usilnie zabiega o potrzeby mieszkańców wsi, zwłaszcza na polu kultury i oświaty.

JÓZEF RZĄSA, lat 67, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Przez kilkadziesiąt lat przepracował jako tokarz. Zaangażowany społecznik, idący wiernie śladem swego ojca - kronikarza Zaczernia i ludowego etnografa Stanisława Rząsy. W latach 80. i 90. prezes miejscowego Klubu Sportowego; jego zasługą jest m.in. rozbudowa bazy sportowo - rekreacyjnej. Członek władz wojewódzkich LKS. Od 2011 roku sołtys Zaczernia. Jego drugą pasją są ...pszczoły.

TOMASZ STOPA, lat 38, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Jest zawodowym strażakiem. Dlatego w wyborczej ulotce deklaruje działania służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Będzie też postulował inwestowanie w infrastrukturę drogową i sportowo - rekreacyjną. Jego celem jest m.in. budowa "Orlika" przy ZS w Zaczerniu.

DARIUSZ DZIURA, lat 42, KWW Razem Zrobimy. Posiada wykształcenie wyższe, żonaty, wychowują dwoje dzieci. Od 2003 roku prowadzi działalność biznesową na rzecz rozwoju rynku samochodów ciężarowych IVECO na terenie województwa podkarpackiego.

PIOTR POLAK, zam. Zaczernie, lat 46, KWW "Zmiana" (dane ze strony PKW).


OKRĘG WYBORCZY NR 5 - ZACZERNIE NR DOMÓW OD 250 - 731

GRAŻYNA KACPRZAK, lat 55, KWW Bogusławy Czachor. Nauczycielka z powołania i misji. W latach 1991 - 1995 była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Wtedy szkoła została gruntownie rozbudowana i doposażona. Zainicjowała cenne formy współdziałania ze środowiskiem wiejskim owocujące do dziś.

SŁAWOMIR WALTOŚ, lat 47, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój! (Zdjęcie i tekst zostaną uzupełnione po udostępnieniu przez KWW bądź kandydata dodatkowych materiałów).

MAREK BEREŚ, lat 52, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Pracował w rzeszowskim Biurze Projektów. Obecnie prowadzi 4-ha gospodarstwo. W br. był starostą gminnych dożynek w Zaczerniu.

MARIAN BARTNIK, lat 67, KW Prawo i Sprawiedliwość. (Zdjęcie i tekst zostaną uzupełnione po udostępnieniu przez KWW bądź kandydata dodatkowych materiałów).

MAREK PORADA, lat 32, KWW Samorządowe Forum Młodych. Mówi o sobie: - Mieszkamy z małżonką w Zaczerniu, mamy dwoje dzieci. Posiadam wykształcenie wyższe inżynierskie, prowadzę własną firmę zajmującą się klimatyzacją, wentylacją oraz chłodnictwem, ale wykonuję też prace instalacyjne remontowo - budowlane. Jestem człowiekiem otwartym, lubianym.

GRZEGORZ RZESZUTEK, lat 38. KWW Razem Zrobimy Więcej. Wykształcenie wyższe ekonomiczne, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na kierunku reżyserii. Obecnie pracuje w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno -Wychowawczym w Rzeszowie.

MARCIN BIENIEK, lat 33, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". To kolejny strażak zawodowy (oficer PSP w Rzeszowie) kandydujący do RG Trzebownisko. Również dla niego, praca dla dobra ludzi i ich bezpieczeństwo jest priorytetem. Stawia na nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, oświatę, sport i rekreację.

Szanowni Kandydaci, Szanowni Pełnomocnicy komitetów wyborczych. Raz jeszcze apeluję o pomoc w redagowaniu niniejszych materiałów wyborczych. Bez informacji z Państwa strony nie jestem w stanie sam zebrać wszystkich danych. Świadczą o tym lakoniczne wpisy przy niektórych nazwiskach. Ta obustronna pomoc i współpraca leży w interesie Państwa, ale przede wszystkim wyborców. Jeśli zależy Wam na ich głosach, wykorzystajcie do swej promocji również portal Nasze Trzebownisko. Zwłaszcza, iż promocję tę Stowarzyszenie Przyjaciół Trzebowniska oferuje zupełnie bezinteresownie i bezpłatnie.

Materiał przygotował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 24.10.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..