Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Kandydaci na wójta i do RG - okręgi 1,2,3

Znamy już ostateczne listy kandydatów na wójta gminy Trzebownisko oraz na radnych Rady Gminy. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to o fotel wójta w I turze wyborów ubiegać się będzie 7 osób, zaś o 21 mandatów radnych w Radzie Gminy powalczy ogółem 128 kandydatów. Ich pełną listę znajdzie czytelnik na stronach Państwowej Komisji Wyborczej. Przypominamy link: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/181613

W myśl obietnicy danej czytelnikom portalu NASZE TRZEBOWNISKO rozpoczynamy dziś prezentację kandydatów na wójta oraz kandydatów na radnych RG w pierwszych trzech spośród 21 okręgów wyborczych. Pretendentów do najważniejszego stanowiska w samorządzie gminnym - wójta gminy przedstawiać będziemy w kolejności alfabetycznej. Tak też ich nazwiska wydrukowane zostaną na karcie do głosowania.


Lista kandydatów na wójta gminy Trzebownisko jest następująca:

  • BOGUSŁAWA CZACHOR z Zaczernia, lat 52, zarejestrowana przez Komitet Wyborczy Wyborców Bogusławy Czachor;
  • ZBIGNIEW KASIAK z Łąki, lat 56, KWW "Zmiana;
  • LESŁAW KUŹNIAR ze Stobiernej, lat 53, KWW Nasza Gmina Trzebownisko;
  • JAN LECH ze Stobiernej, lat 58, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem";
  • AGATA NOWACKA - BEDNARZ z Nowej Wsi, lat 34, KWW Razem Zrobimy Więcej;
  • MARIUSZ PIEKŁO ze Stobiernej, lat 37, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój!;
  • SŁAWOMIR PORADA z Jasionki, lat 34, KWW Gmina z Przyszłością.


Poniżej krótka prezentacja kandydatów na radnych Rady Gminy Trzebownisko zarejestrowanych w okręgach nr 1, 2 i 3, obejmujących teren sołectwa Trzebownisko. Na karcie do głosowania znajdą się oni w kolejności numeracji komitetów wyborczych, które danego kandydata zgłosiły. Oznaczenia numeracji dokona Gminna Komisja Wyborcza w wyniku losowania. Ma to zrobić w najbliższych dniach. Póki co, przedstawiamy poszczególnych kandydatów według listy rejestracji widniejącej na stronie PKW.

OKRĘG NR 1 - WYBORCY ZAMIESZKALI POD NR OD 1 DO 431


KAZIMIERZ RĘBISZ, lat 67, KWW Bogusławy Czachor. Posiada wykształcenie średnie ogólne, obecnie na emeryturze. Radny RG w latach 1998 - 2002. Bardzo aktywny w pracach Komitetu Budowy Kanalizacji, Komitetu Rozbudowy Kościoła parafialnego. Swe zamiłowanie do muzyki i śpiewu realizuje od lat w Chórze ECHO.

RAFAŁ SIERŻĘGA, lat 41, KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na Rozwój! Magister inżynier Politechniki Rzeszowskiej w zakresie organizacji i zarządzania w przedsiębiorstwie, pracuje jako przedstawiciel medyczny. Gra w siatkówkę, pasjonat fotografowania. Żonaty, dwoje dzieci.

ROMAN TRĄD, lat 55, KWW Gmina z Przyszłością. Wykształcenie pomaturalne - starszy technik weterynarii. Długoletni pracownik lecznicy dla zwierząt. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą, w tym 4 - ha towarowe gospodarstwo rolne na Spinach. Był członkiem Rady Sołeckiej.

BERNADETTA ŚWIĄTEK, lat 58, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Ukończyła Wydział Technologii Żywności Akademii Rolniczej w Krakowie. Długoletni pracownik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, kierownik działu. Radna i przewodnicząca komisji RG w kadencji 2010 - 2014, zasłużona członkini KGW.

TOMASZ STEC, lat 35, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Wykształcenie wyższe, właściciel firmy audytorskiej, współwłaściciel przedsiębiorstwa sportowego GOLKLUB, były piłkarz LKS Trzebownisko.

EWA OPOŃ, lat 43, KWW Samorządowe Porozumienie Młodych. Magister administracji, absolwentka podyplomowych studiów menedżerskich, prywatny przedsiębiorca. Zainteresowania: sport i literatura.

RYSZARD KONIECZNY, lat 56, KWW Razem Zrobimy Więcej. Nauczyciel akademicki wychowania fizycznego na Politechnice Rzeszowskiej, przewodniczący Rady Spółdzielni Mieszkaniowej "Geodeci". Od lat zabiega o budowę na Zawodziu chodników i oświetlenia ulicznego. Ojciec trojga dzieci.OKRĘG NR 2 - WYBORCY ZAMIESZKALI POD NR OD 432 DO 750


ZOFIA ŻELAZKO, lat 48, KWW Bogusławy Czachor. Absolwentka Wydz. Prawa i Administracji UMCS Lublin. Instruktor ds. ruchu w Zakładzie Linii Kolejowych. Specjalizuje się w oświacie dorosłych. Działając w Radzie Rodziców SP w Trzebownisku inicjowała pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Aktywna w życiu kulturalnym wsi.

KAZIMIERZ FRANKOWICZ, lat 59, KWW Gmina z Przyszłością. Od 30 lat działa w OSP Trzebownisko, w latach 1999 - 2011 pełnił funkcję prezesa jednostki. Wybierany do Rady Sołeckiej.

PIOTR KOT, lat 40, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Posiada wykształcenie średnie zawodowe. Aktywny w pracy organizacji przykościelnych, współorganizator w 1994 roku Oddziału KSM w Trzebownisku, pierwszy jego prezes.

JERZY SKRABUCHA, lat 61, KWW Samorządowe Forum Młodych. Technik - mechanik, pracował w "Instalu" oraz w innych firmach budowlano - montażowych, również na stanowiskach kierowniczych.

DOROTA MIETELSKA, lat 56, KWW Razem Zrobimy Więcej. Posiada wyższe wykształcenie, wieloletni pracownik administracyjny Elektrociepłowni Rzeszów, obecnie na emeryturze, działa społecznie w Akcji Katolickiej w Trzebownisku.
OKRĘG NR 3 - WYBORCY ZAMIESZKALI OD nr 751 DO KOŃCA NUMERACJI


TADEUSZ GRELA, lat 61, KWW Bogusławy Czachor. Radny RG w kadencji 2010 - 2014. Prezes LKS Trzebownisko w latach 2007- 2010. Od 19 czerwca 2011 roku pełni funkcję sołtysa wsi. Kontynuuje modernizację infrastruktury sołectwa (budowa nowych chodników, remont obiektów użyteczności publicznej).

TOMASZ KUDŁA, lat 42, KWW Gmina z Przyszłością. Z zawodu operator wózków widłowych, kierowca. Od młodzieńczych lat zaangażowany w pracę trzebowniskiej OSP, za kierownicą wozu bojowego wozi druhów do akcji.

MARIAN KRAJEWSKI, lat 60, KWW Nasza Gmina Trzebownisko. Przez 25 lat pracował zawodowo w WSK i PRz. Pełni funkcję prezesa Zarządu LKS Trzebownisko, wcześniej przez dwie kadencje był wiceprezesem Klubu. Członek Rady Sołeckiej, działa w Radzie Parafialnej. Współorganizator wielu akcji społecznych i rekreacyjno - sportowych.

JAN CISŁO, lat 66, KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem". Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, inżynier mechanik, długoletni pracownik przemysłu motoryzacyjnego, obecnie na emeryturze. Inicjował prace społecznych komitetów budowy sieci gazowej i kanalizacyjnej.

PAWEŁ BŁONIARZ, lat 42, KWW Razem Zrobimy Więcej. Technik elektromechanik. Od 1997 roku prowadzi firmę budowlaną. Były zawodnik LKS PIAST, były strażak OSP w Trzebownisku.

GRZEGORZ CIOCH, lat 36, Komitet Wyborczy Wyborców "Zmiana" (dane ze strony PKW).

Już wkrótce, na naszej stronie zaprezentujemy kolejne okręgi wyborcze i kolejnych kandydatów. Napiszemy o nich kilka zdań oraz opublikujemy fotografie, jeśli uda się nam pozyskać konkretne dane od nich samych bądź ich komitetów wyborczych. A z tym bywa różnie. Najbardziej aktywne komitety już uruchomiły własne strony internetowe. W tej chwili dostępne są już witryny:

Z tego też źródła pochodzi publikowane wyżej zdjęcie. Wykonano je 16 października w Warszawie na spotkaniu pary prezydenckiej z grupą kobiet startujących w wyborach samorządowych. Na zdjęciu, z lewej - Agata Nowacka - Bednarz z Nowej Wsi. W środę po południu znane będą składy obwodowych komisji wyborczych. Wyłonione zostaną w wyniku losowania. Do każdej z nich zgłoszono, bowiem po 14 - 16 osób, podczas gdy mogą one liczyć, co najwyżej 9 osób. Ostateczne składy OKW opublikuje wójt na stronie BIP pod zakładką WYBORY. I na koniec małe sprostowanie do newsa sprzed tygodnia. Najmłodszym kandydatem na radnego RG Trzebownisko jest PAWEŁ RZESZUTKO z Trzebowniska (fotografia niżej). Ma 23 lata i zgłoszony został przez KWW Razem Zrobimy Więcej.


Materiał przygotował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 27.10.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..