Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Rozpoczynamy kampanię wyborczą na łamach serwisu NT

Zegar wyborczy tyka coraz głośniej. We wtorek, 7 października o północy mija termin zgłaszania kandydatów na radnych następnej kadencji. Tuż po 17 października poznamy kandydatów na wójta gminy Trzebownisko. Jak już wiadomo, z zamiarem zgłoszenia kandydatów do Rady Gminy Trzebownisko na kadencję 2014 - 2018 zarejestrowało się 9 komitetów wyborczych wyborców mających swą siedzibę na terenie sołectw naszej gminy. Niektóre z nich zapewne zdecydują się także wysunąć swych faworytów do fotela wójta. Warunek - zarejestrowanie kandydatów w wyborach do Rady Gminy w co najmniej 11 okręgach, na 21 utworzonych.


Lokalne dokumenty dotyczące kampanii wyborczej znajdzie czytelnik na podstronach portalu UG w tzw. serwisie BIP. Sa one publikowane pod zakładką WYBORY. Jest tam m.in. uchwała Rady Gminy odnośnie zasięgu poszczególnych okręgów wyborczych. A jest ich, jak już wspomniano 21, tyle, ilu radnych będzie liczyć Rada Gminy w Trzebownisku w nowej kadencji. Sa to bowiem tzw. okręgi jednomandatowe - w każdym okręgu mandat otrzyma tylko jeden kandydat, ten który uzyska największą liczbę głosów wyborców.


Urzędowe informacje o kandydatach na radnych oraz na wójta znajdą się w obwieszczeniach wyborczych publikowanych na łamach BIP gminy Trzebownisko oraz kolportowanych na tablicach ogłoszeniowych w poszczególnych sołectwach. To będą informacje bardzo lakoniczne. Tymczasem wyborcy chcieliby wiedzieć coś więcej o ludziach, którym przekażą stery gminy: jakie mają ku temu kompetencje, jakie doświadczenie zawodowe, co osiągnęli w działalności społecznej na rzecz środowiska. Takiej pełnej i obiektywnej wiedzy nie przybliży też "bibuła wyborcza" przygotowywana w konwencji "propagandy wyborczej" przez poszczególne komitety. W tej sytuacji, roli obiektywnego informatora o wszystkich kandydatach i ich programach podejmuje się nasz serwis.


Od teraz zamierzamy publikować na tych łamach aktualne informacje o przebiegu kampanii na terenie gminy a także przybliżać sylwetki i programy poszczególnych kandydatów do samorządu gminnego. Rzecz jasna, nasze łamy otwarte będą dla wszystkich komitetów i ich kandydatów. Wszystkich zaprezentujemy w jednakowej proporcji, z jednakową życzliwością, bez preferowania kogokolwiek. Z myślą o starszym czytelniku i wyborcy, na początku listopada zamierzamy wydrukować specjalne wyborcze wydanie naszej gazetki NASZE TRZEBOWNISKO, prezentujące wszystkich kandydatów do Rady Gminy a także kandydatów do fotela wójta. Gazetkę tę chcemy kolportować w masowym nakładzie we wszystkich sołectwach gminy.


Działalnością informacyjną serwisu NT na rzecz wyborców z terenu gminy zainteresowane są także obecne władze gminy. Świadczy o tym fakt opublikowania na lamach portalu UG newsa o naszych planach. Mamy podstawy twierdzić, iż działalność ta zostanie również doceniona przez władze wyłonione w wyborach 16 listopada. Rzecz w tym, iż wyborcze wydanie gazetki pochłonie cały tegoroczny budżet Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska. Środki te planowaliśmy wydatkować na album o cmentarzu parafialnym w Trzebownisku. W tej sytuacji, wydanie albumu o trzebowniskiej nekropoli odsuwamy w czasie, mając zarazem nadzieję, iż wydawnictwo to może liczyć na finansowe wsparcie gminy.


Za kilka dni opublikujemy listy zarejestrowanych kandydatów do RG. Potem spróbujemy przybliżyć ich sylwetki. Aby tak się stało, liczymy na pomoc samych zainteresowanych jak i ich komitetów. Zwracamy się do pełnomocników KWW: Marty Misiak - Konieczny (Komitet Wyborczy Wyborców Razem Zrobimy Więcej - siedziba Nowa Wieś), Artura Piecucha (KWW Samorządowe Forum Młodych - Jasionka), Bronisława Ciasnochy (KWW Nasza Gmina Trzebownisko - siedziba Łąka), Zbigniewa Kasiaka (KWW Zmiana - Łąka), Bernadety Obidowicz (KWW Bogusławy Czachor - Zaczernie), Zenona Starca (KWW Gmina Nasza Mała Ojczyzna - Czas na rozwój! - Stobierna), Daniela Szury (KWW Gmina z Przyszłością - Jasionka), Jerzego Skrabuchy (KWW Jedność Samorządowa - Trzebownisko), a także Zbigniewa Hołówko (KWW Porozumienie Samorządowo - Gospodarcze "Razem" - siedziba Rzeszów). Szanowni Państwo! To przede wszystkim, w waszym interesie oraz waszych faworytów jest wykorzystanie łam serwisu NT do popularyzacji ludzi, których rekomendujecie wyborcom! Liczymy na ścisły kontakt z naszą redakcją. Nasze adresy:

Już teraz czekamy na zdjęcia w wersji elektronicznej, oraz krótkie notki o kandydatach do RG. Warto też, aby kandydaci na wójta zechcieli zastanowić się nad pytaniem o 10 pierwszoplanowych zadań dla gminy na kadencję 2014 - 2018. Ów wyborczy dekalog każdego z nich opublikuje gazetka NASZE TRZEBOWNISKO. I zaręczamy! Za cztery lata, przy okazji następnych wyborów, przypomnimy te wyborcze obietnice.


Materiał przygotował: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 7.10.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..