Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Kaszanka na ludowo i rockowa karkówka

Kaszanka na ludowo pieczona z jabłkiem, rockowa karkówka z kolendrą i lionką, grillowany oscypek z konfiturą pomarańczową i rozmarynem, grillowana kukurydza de luxe oraz pieczony banan z musem czekoladowym i fiołkami - to wcale nie tytuły skeczów z kolejnego festiwalu polskiego kabaretu, a smakołyki serwowane na niedzielnym festynie w Jasionce (21 września). Mistrz Adam Czapski, znany dobrze z telewizyjnych programów w całej Polsce, bił rekordy zainteresowania. Kolejka do stoiska gdzie serwował swe kulinarne pomysły ciągnęła się niemal przez pół jasioneckiego stadionu...


Impreza "Na ludowo na rokowo", zorganizowana w ramach projektu promującego gminę Trzebownisko, współfinansowanego z funduszu unijnych, kolejny raz potwierdziła, iż takich spotkań mieszkańców oraz władz samorządowych, nigdy za wiele. Zwłaszcza, iż dopisały ciekawe zespoły artystyczne - te rodzimie jak i z zewnątrz, jak też zadbano o interesującą oprawę rekreacyjno - kulinarną. Tę ostatnią zagwarantował cytowany mistrz Czapski jak też gospodynie z kół KGW w Jasionce i w Nowej Wsi. Do Jasionki, mimo niepewnej pogody dotarli zarówno mieszkańcy z sąsiednich miejscowości jak i też krajanie z tzw. Zawodzia.

Były różne quizy na temat znajomości gminy, konkursy i zabawy dla najmłodszych, wspólne tańce w rytm znanych melodii polskich, ukraińskich czy ogólnoświatowych. Była okazja, by oddać szacunek ludziom szczególnie aktywnym w działalności na rzecz środowiska. Taką możliwość stwarza inicjatywa honorowania ludzi "Zasłużonych dla gminy Trzebownisko". W br. tytułem tym oraz specjalną statuetką wyróżniono Marię Rzucidło - sołtysa Nowej Wsi, Teresę Tomakę - szefową Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej oraz Kazimierza Puca - wieloletniego prezesa i solistę Orkiestry Dętej z Zaczernia.

Na festynie w Jasionce gościły władze gminy w osobach wójtów Józefa Fedana i Lesława Kuźniara a także członkowie Rady Gminy z przewodniczącą RG Bogusławą Czachor. Jakże liczny udział działaczy społecznych i gospodarczych niemal z wszystkich sołectw nikogo nie dziwił. Wszak kampania wyborcza w pełnym toku. Kandydaci chcą pokazać się jak najszerszej rzeszy elektoratu. Do dnia elekcji pozostało półtora miesiąca.

Tekst i zdjęcia: Ryszard Bereś

Jest to pełna relacja z imprezy w Jasionce, przygotowana przeze mnie dla czytelników portalu Urzędu Gminy w Trzebownisku. Ponieważ przy emisji materiał został nieznacznie okrojony, pozwalam sobie publikować w tym miejscu całą jego wersję.

R.B.Ostatnia aktualizacja dokumentu: 29.9.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..