Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Piknik na Zawodziu

Lato i wakacje to czas relaksu i zabawy - dla najmłodszych trzebowniczan, ale też ich rodziców. Niegdyś, miejscem wiejskich imprez plenerowych był plac koło Domu Ludowego bądź boisko sportowego LZS, nazywane przez naszych dziadków "Grunwald". Dziś w tym miejscu są obiekty Gimnazjum. Z chwilą budowy nowego stadionu LKS, to on gości duże wydarzenia w plenerze, choćby dożynki gminne. Imprezy o nieco mniejszym zasięgu urządza się na placu za remizą OSP na Zawodziu. Jeszcze niedawno nazywano ten obiekt "Pod grzybkiem".


W niedzielę, 20 lipca 2014 roku odbył się tu piknik rodzinny. Organizatorzy – sołtys oraz wiejski samorząd przygotowali sporo atrakcji, zapewniając świetną zabawę, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W przygotowaniach do festynu szczególny był wkład pracy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. Pomagali im strażacy z OSP oraz nasi działacze sportowi.


Zaproszenie sołtysa Tadeusza Greli oraz samorządu wiejskiego mogło liczyć na gremialny odzew mieszkańców. Wśród gości zauważyliśmy m.in. przewodniczącą Rady Gminy Bogusławę Czachor i wicewójta Lesława Kuźniara. Sprzyjająca pogoda i miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy zgromadzeni świetnie się bawili.


Atrakcją dla najmłodszych były gry prowadzone przez wodzireja. Szczególne emocje wzbudził konkurs rzutu jajkiem. Maluchy bawiły się na zjeżdżali. Wszyscy zaś ze sporym zainteresowaniem obejrzeli sprzęt zmechanizowany naszej jednostki OSP. Potem na scenie pojawiły się zespoły artystyczne. Jako pierwsza prezentowała się grupa dziecięca GOK; był to zespół taneczny "Largo".


Nie zabrakło również atrakcji dla sympatyków pieśni ludowych i regionalnego folkloru. Na scenie gościł sympatyczny zespół "Łukawianie" prezentujący utwory śpiewane niegdyś przez nasze babcie.


Unoszący się w powietrzu zapach potraw z grilla, waty cukrowej i popcornu okazał się nie do odparcia. Przed stoiskami stały kolejki. Dorośli mogli ugasić pragnienie zimnym piwem, zaś dzieci choćby lodami. Finalną częścią festynu była zabawa taneczna z zespołem muzycznym "Combo". Trwała do późnych godzin wieczornych. Czekamy na kolejny piknik!


Póki co, mała prośba do naszego samorządu. Plac koło OSP to sympatyczne miejsce do spotkań wiejskiej społeczności oraz wspólnej zabawy. Niestety, miłe wrażenie psuje nieco ponury widok sceny i jego zaplecza. Brzydką falistą blachę można by zastąpić kawałkiem kolorowej dykty, choćby z wymownym napisem: Tak bawi się Trzebownisko. To naprawdę niewielka inwestycja.


Kilkadziesiąt fotek z niedzielnej imprezy publikujemy w dziale FOTO. Jest, na co popatrzeć.

Tekst: Agnieszka Szwagiel, Joanna Szwagiel
Zdjęcia: Zbigniew SzwagielOstatnia aktualizacja dokumentu: 23.7.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..