Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Czy oddałeś już głos na Huberta Kalandyka?

Do miana największego talentu roku 2013 na Podkarpaciu kandyduje również nasz ziomek, dwudziestoletni mieszkaniec Trzebowniska Hubert Kalandyk. Rozpisany już po raz 54 przez redakcję NOWIN plebiscyt, obok tytułu "Najlepszy i najpopularniejszy sportowiec roku", przewiduje też rywalizację o miano najlepszego trenera, piłkarza oraz konkurs w kategorii "Talent roku 2013". Wyniki plebiscytu poznamy w połowie lutego. Teraz trwa głosowanie. Swój głos można oddać wysyłając odpowiedni kupon drukowany w poniedziałkowych wydaniach NOWIN. Najprościej jednak wysłać SMS. Chcąc poprzeć HUBERTA KALANDYKA w rywalizacji "Talent roku 2013" wysyłamy SMS pod nr 72466 o treści: ntalent.5 Koszt jednego połączenia to 2,46 zł. Plebiscyt trwa do 8 lutego.


Jesteśmy przekonani, iż odpowiednią akcję agitacyjną na rzecz Huberta wśród młodych mieszkańców wsi i gminy podejmą też nauczyciele z naszych szkół, w tym zwłaszcza wychowawcy prowadzący zajęcia wf. Do głosownia na trzebowniskiego faworyta zachęcamy również wszystkich naszych ziomków oraz naszych przyjaciół rozsianych po kraju i świecie. Wasz głos także może być decydujący. Biorąc udział w głosowaniu oraz stawiając na Huberta, wszyscy wspieramy kampanię promocji naszego młodego mistrza, co może być istotnym czynnikiem rozwoju jego dalszej sportowej kariery. Nie zaprzepaśćmy, więc okazji. Każdy właściciel "komórki" z terenu wsi i gminy Trzebownisko wysyła pod nr 72466 SMS o treści: ntalent.5


Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy na lamach portalu sylwetkę i sukcesy Huberta Kalandyka. Dla czytelników z zewnątrz krótkie przypomnienie. Jest absolwentem szkół w Trzebownisku. Swe sportowe pasje (zamiłowanie do lekkoatletyki, zwłaszcza do biegania) mógł rozwijać w V LO w Rzeszowie, pod okiem trenera Resovii Mirosława Wierzbickiego. Godziny spędzone na treningach, upór oraz doping wielu przyjaciół zaowocowały. Na letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 2013 w Krakowie wywalczył złoto na 200 m i brąz na 100. Trenerzy nie kryli satysfakcji: - Dla dziewiętnastolatka wynik 21,45 sek. na dwieście metrów i 10,63 sek. na sto, to naprawdę spore osiągnięcie... W lipcu 2013 we włoskiej Rieti na Mistrzostwach świata Juniorów w Lekkoatletyce odebrał złoty medal za zajecie I miejsca przez polską sztafetę w biegu 4 x 100m. Jakby zamknięciem ubiegłorocznego sezonu był finał Ligi Lekkoatletycznej z udziałem 400 zawodników ze szkół sportowych z terenu całego kraju, zorganizowany w Rzeszowie 18 września 2013 roku. Hubert, startujący w barwach V LO, znów budził respekt wśród kolegów, bo dziś wygrać z Kalandykiem już niełatwo. Od 1 października 2013 roku Hubert Kalandyk studiuje na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Naukę musi umiejętnie łączyć z licznymi wyjazdami na zawody i treningi. W tych dniach znów wytrwale ćwiczy w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, pod okiem najlepszy fachowców.


Postawa i praca młodego mistrza sportu znajduje uznanie oraz poparcie gospodarzy gminy Trzebownisko. We wrześniu ubr. Hubert był gościem w UG i odebrał specjalną nagrodę pieniężną wójta gminy. Na wykonanym wówczas pamiątkowym zdjęciu stoją od prawej: Zbigniew Przygórzewski, nauczyciel z Gimnazjum w Trzebownisku, Hubert Kalandyk, wójt Józef Fedan, trener Mirosław Wierzbicki i wicewójt Lesław Kuźniar.


Plebiscyt na Sportowca Podkarpacia rozrywany jest po raz 54. Warto przypomnieć, iż jednym z legendarnych jego laureatów był m.in. rodowity trzebowniczan, znakomity bramkarz Stanisław Majcher (zdjęcie powyżej wykonano w latach sześćdziesiątych ub. wieku, fotkę pod spodem pstryknięto już w XXI wieku). Zaczynał w LZS Trzebownisko. Szczytowy okres jego kariery to gra w zespole piłki nożnej Stali Rzeszów (ekstraklasa). W tym klubie zagrał w ponad 180 meczach. Potem występował w Stali Mielec. W 1966 roku kilkakrotnie stał w bramce drużyny narodowej. Stanisław Majcher dwukrotnie wygrał w plebiscycie na "Najlepszego sportowca roku". Czy jego sukcesy powtórzy Hubert Kalandyk?


Tekst: Ryszard Bereś
Zdjęcia: archiwa Nowin oraz portalu UG

Podobny artykuł ukazał się w serwisie Urzędu Gminy TrzebowniskoOstatnia aktualizacja dokumentu: 09.1.2014

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..