Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Żyjemy dłużej

To nie ulega wątpliwości. Polacy, z roku na rok żyją odrobinę dłużej. średnia wieku obywateli naszego kraju w połowie ubiegłego wieku wynosiła 60 lat. Dziś, jak podaje GUS - jest to wskaźnik na poziomie 76 lat. Przy czym, kobiety obecnie dożywają średnio 81 roku, mężczyźni 72. To uprzywilejowanie pań widać też w naszej gminie. Jak wynika z rejestrów USC, na początku br. w 550 - osobowej grupie osiemdziesięciolatków było blisko 400 kobiet i tylko 150 mężczyzn. Powiedzonko, babki chorują, dziadowie umierają, ma swe pełne uzasadnienie.


Z radością pragniemy też poinformować, iż liczba obywateli naszego sołectwa systematycznie rośnie. Pod koniec stycznia 2013 roku wyniosła ona 3300 mieszkańców, na początku 2006 było to 3100. Mimo wydłużania się życia mieszkańców społeczność wsi wcale się nie starzeje. Wciąż bowiem, w naszym regionie utrzymuje się znaczny przyrost naturalny. W 2012 roku w Trzebownisku urodziło się 36 dzieci, zmarły 24 osoby.

Stosunek do osób starszych to ważny element świadomości i kultury społecznej. Ostanie dziesięciolecia, przyniosły sporo pozytywnych zmian i na tej płaszczyźnie. Od 1977 roku z inicjatywy Rady Sołeckiej, z pomocą pań z Koła Gospodyń Wiejskich, organizowane jest spotkanie seniorów. Jest okazja, aby przekazać naszym nestorom najlepsze życzenia oraz zapewnić o naszej pamięci i szacunku. Tak było też 20 stycznia br. W dziale FOTO publikujemy obszerny fotoreportaż z tej imprezy. Tytuł publikacji: Karnawał wśród seniorów.


Tekst i zdjęcia: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 2.02.2013

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..