Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Prezent na Nowy Rok. Pacjenci w nowych gabinetach ośrodka zdrowia

Pielęgniarka Aniela Stec, od lat zatrudniona w wiejskim ośrodku zdrowia w Trzebownisku, nie kryje radości. Wreszcie pacjenci weszli do nowych pięknych pomieszczeń oddanych do dyspozycji wiejskiej służby zdrowia. Od razu chorzy czują się lepiej, zaś personel dysponuje dziś zdecydowanie lepszymi warunkami do wykonywania swej odpowiedzialnej pracy.


Po roku prac budowlanych Dom Komunalny w Trzebownisku jest gotowy. Powstał kosztem 1,5 mln złotych. Do widnych, przestronnych pokoi przeniesiono wszystkie gabinety z dotychczasowych pomieszczeń w starym Ośrodku Zdrowia. Przychodnia, prowadzona przez NZOZ PROFAMILIA, w nowym obiekcie ma do dyspozycji 3 gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny i zabiegowy, kilka pomieszczeń socjalno - gospodarczych dla personelu. Przestronny hall pełni rolę punktu rejestracji oraz poczekalni. Od strony zachodniej usytuowany jest obszerny lokal przewidziany na gabinet fizjoterapii. Przyjmie pacjentów prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, gdy NFZ zdecyduje się podpisać stosowną umowę na finansowanie.


Tymczasem do opuszczonego budynku starego Ośrodka Zdrowia niebawem wkroczą budowlańcy. Jak informuje wójt Józef Fedan, obiekt poddany zostanie gruntownej przebudowie. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 264 tys. złotych. Jak planuje gospodarz gminy, prace powinny być zakończone do jesieni. Piętro i pomieszczenia w suterenach oddane zostaną do dyspozycji zespołom Gminnego Ośrodka Kultury. Parter zaś, połączony przejściem z Domem Komunalnym, będzie nadal wykorzystywany na cele opieki zdrowotnej (gabinety specjalistyczne).


Obiekt, który do końca 2012 służył wiejskiej... służbie zdrowia wybudowano na miejscu gminnej sadzawki w roku 1957. Z początku pełnił rolę zlewni mleka. W 1967 roku na piętrze urządzono ośrodek zdrowia, na dole zaś dalej odbierano mleko. Po latach ZOZ przejął całość. Mimo gruntownej modernizacji podjętej przez kierownictwo NZOZ PROFAMILIA, samorządowy budynek eksploatowany był warunkowo; nie spełniał współczesnych wymogów służby zdrowia. Po przebudowie w 2013 odzyska swą drugą młodość.


Materiał przygotował: Ryszard Bereś
Zdjęcie z lotu ptaka
wykonał w październiku 2012
Grzegorz Łobodziński
www.fotoacc.plOstatnia aktualizacja dokumentu: 6.01.2013

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..