Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Dziękujemy za 1 procent

Stowarzyszenie Przyjaciół Trzebowniska działa, dzięki społecznej aktywności swych członków oraz wsparciu i hojności ludzi nam życzliwych. Nie ma wątpliwości: dotychczasowe inicjatywy podjęte i realizowane przez organizację nie byłyby możliwe bez społecznikowskiej pasji naszych Koleżanek i Kolegów.

Rzecz jasna, w dzisiejszych czasach, nie wszystko da się osiągnąć, gdy kasa zupełnie pusta. Za "dziękuję" nie nabędziesz znaczka pocztowego, ryzy papieru czy tuszu do drukarki, nie mówiąc już o atrakcyjnych nagrodach dla laureatów organizowanych konkursów. Ponadto, niektórym specjalistycznym działaniom, 60 - 70 - letni społecznicy nie podołają, choćby chcieli. Myślę, przykładowo, o praktycznej umiejętności emisji profesjonalnych stron internetowych czy o fotografowaniu z lotu ptaka. Wtedy, wypada poprosić fachowców. A za fachowość trzeba nagrodzić. Nie dziw więc, że i nasze Stowarzyszenie, skromne środki ze składek członkowskich stara się zwielokrotnić różnymi darowiznami z zewnątrz - od firm oraz osób indywidualnych - od mieszkańców, ale też Przyjaciół i Sympatyków wsi.

Jednym ze źródeł finansowania naszej działalności jest również instytucja odpisu 1 proc. od podatku dochodowego od osób fizycznych. Stowarzyszenie Przyjaciół Trzebowniska jako podmiot wpisany przez Sąd na listę organizacji pożytku publicznego, korzysta z takiej możliwości od 2 lat. Z podatku za 2010 rok na konto SPT wpłynęła kwota 1072, 90 zł, w bieżącym roku była to suma 1415 zł (odpis od podatku za rok 2011).


Z informacji przesławnej nam przez instytucje skarbowe wynika, że o przekazaniu 1 - procentowego odpisu na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska zdecydowało 21 podatników rozliczanych za pośrednictwem II Urzędu Skarbowego (łącznie dało to kwotę 1042,10 zł). Trzech podatników przekazało swoją 1- procentową darowiznę poprzez I Urząd Skarbowy w Rzeszowie.

Wśród naszych podatkowych darczyńców znaleźli się m.in.: Jan i Maria Cisłowie, Maria Rzeszutek, Jan i Irena Tomakowie, Krzysztof Kot, Stanisław Ryś, Ryszard Bereś, Stanisław Wiercioch (wszyscy z Trzebowniska) a także Antoni Śmigla oraz Krzysztof i Irena Brewczyńscy z Rzeszowa. Wymienione osoby zgodziły się na ujawnienie swoich nazwisk.

Wszystkim, którzy w ten sposób postanowili wspomóc działalność SPT serdecznie dziękujemy. Przelane przez US na konto Stowarzyszenia pieniążki już znalazły swe przeznaczenie. Cześć z otrzymanej kwoty wydatkowana została na pokrycie kosztów przygotowania materiałów do monografii Trzebowniska, a także na utrzymanie serwisu internetowego NASZE TRZEBOWNISKO.


Liczymy dalej na zrozumienie potrzeb Stowarzyszenia i hojność naszych Przyjaciół. Nie tylko przy okazji odpisu 1 procenta. Przypominamy konto bankowe Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska:

55 9191 0000 2001 0007 9035 0001.

R.B.Ostatnia aktualizacja dokumentu: 29.10.2012

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..