Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Z potrzeby serca

Mieszkają w naszej wsi osoby, którym trzeba i warto pomóc. Bo - z różnych względów - nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami w domu… Bo los poskąpił im zdrowia i sprawności... Bo opuścili ich najbliżsi, a samotność ciąży niczym worek kamieni... Bo spotyka ich niezasłużona krzywda ze strony domowników, lecz oni boją się bądź wstydzą poskarżyć komukolwiek...

Z myślą o takich osobach - dzieciach, ale też dorosłych, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Sprawnej Inaczej w Trzebownisku, już po raz 11. organizuje w całej naszej gminie akcję "Spójrzmy wokół siebie". W dniach 7 - 13 października, członkowie Stowarzyszenia - rodzice i opiekunowie młodzieży niepełnosprawnej, spróbują dotrzeć w swoim najbliższym środowisku do wszystkich - osób starszych, rodziców oraz dzieci, którym trzeba pomóc.

Wolontariusze Stowarzyszenia, przy wsparciu partnerów akcji m.in. Podkarpackiego Banku Żywności oraz Związku Gospodyń Gminy Trzebownisko, będą zbierać żywność, przygotują upominki i odwiedzą - w bliższym i dalszym sąsiedztwie - osoby i domy, gdzie oczekuje się pomocy.

Organizatorzy liczą na włączenie się do akcji innych organizacji pozarządowych, szkół a nawet firm. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Zarządem Stowarzyszenia i jego prezeską Teresą Tomakową: tel. 77 21 350, 606 826 545, email: badzmyrazem7@wp.pl


Stowarzyszenie ma już 20 lat. Przez cały ten okres wspólnie z wszystkimi ludźmi dobrej woli, władzami oraz innymi organizacjami pozarządowymi z terenu gminy stara się pomagać osobom niepełnosprawnym. W 2011 roku kierownictwo i wolontariusze Stowarzyszenia objęli pomocą ponad 170 osób. Organizacja prowadzi i finansuje m.in. centrum dziennej aktywności dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, zapewnia rehabilitację ruchową i logopedyczną dla najbardziej potrzebujących. Tradycyjnie już Stowarzyszenie urządza turnusy rehabilitacyjne (w ostatnim uczestniczyły 22 osoby). Zasługą organizacja jest otwarcie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla ogółu mieszkańców.

Podopieczni oraz ich rodzice, a także wolontariusze zaprzyjaźnieni ze Stowarzyszeniem i jego członkami, starają się czynnie uczestniczyć w życiu gminy, prezentując swoją działalność przy okazji różnych imprez i akcji. Publikowane wyżej zdjęcie wykonaliśmy 19 sierpnia w trakcie gminnych dożynek, których gospodarzem była nasza wioska. Na jednym ze stoisk eksponowano kompozycje dożynkowe wymyślone przez niepełnosprawne dzieci. W wyniku sprzedaży słomianych koszyczków zebrano kwotę ponad 800 zł. Pieniążki zasiliły konto organizacji.


W ostatnich dniach członkowie Stowarzyszenia podjęli jeszcze inną ciekawą akcję. Jest to zbiórka nakrętek na butelki plastikowe, tzw. pet-y. Uzyskane tą drogą środki również przydadzą się w codziennej działalności na rzecz rehabilitacji i pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Gorąco zachęcamy czytelników serwisu NT do żywej reakcji na ten apel. Sądzimy, iż do zbiorki nakrętek włączą sie zwłaszcza uczniowie naszych szkół.


Tekst: Ryszard BereśOstatnia aktualizacja dokumentu: 26.09.2012

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..