Wczytywanie strony www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Wczytywanie strony ....
www.naszetrzebownisko.wist.com.pl
Nasze Trzebownisko
Wiejski serwis internetowy
pod patronatem
Stowarzyszenia Przyjaciół Trzebowniska
36-001 Trzebownisko, powiat rzeszowski
 Aktualności
Szkółka i apteka w nowym locum
Nowe locum

Obok kapliczki usadowionej na granicy wsi i miasta, nowym, pięknym akcentem powitania osób wjeżdżających na teren sołectwa, stał się punkt sprzedaży "Szkółki roślin ozdobnych Tomaka i Tomasik". Ten ogromny "sklep ogrodniczy" zajmujący obszar pół ha, oferuje kilka tysięcy gatunków roślin ozdobnych. Są to drzewa oraz krzewy liściaste i iglaste (w pojemnikach), a także pnącza i rośliny wrzosowate. W 80 proc. pochodzą one z własnej produkcji szkółkarskiej. Klienci mogą też nabyć podstawowe artykuły ogrodnicze potrzebne w domu i na działce: m.in. torf, doniczki, nasiona traw, nawozy ogrodnicze.

Nowe locum

Obok wejścia na teren punktu sprzedaży urządzono gustowny parking, zagospodarowując nieużytki w zakolu "starej drogi". Młodzi gospodarze tego obiektu Karolina i Paweł Tomasikowie obiecują, iż niebawem najbliższe przydrożne tereny pokryją kolorowe roślinki będące reklamą szkółki, ale i Trzebowniska.

Nowe locum

Warto z satysfakcją dodać, że firma "Tomaka i Tomasik" prowadząca sprzedaż hurtową i detaliczną, jest jedną z największych tego typu w okolicy. Jej początki sięgają roku 1972, kiedy to Fabian i Teresa Tomakowie stali się pionierami produkcji szkółkarskiej w powiecie rzeszowskim. Dziś, zaopatrują się tutaj rzeszowskie punkty sprzedaży, a także - dzięki długoletnim kontaktom i pomysłowej promocji (własna strona internetowa) - handlowcy od Lublina po Kraków.

APTEKA VIOLA BLIŻEJ OŚRODKA ZDROWIA
Nowe locum

Intensywne prace inwestycyjne prowadzone są też w centrum wsi, na placu usytuowanym z zachodniej strony sklepu AS. Jak pamiętają starsi mieszkańcy, obok znajdowała się niegdyś drewniana remiza OSP. Sam plac był przez wiele lat placem manewrowym dla autobusów MPK. Tutaj zawracała "2", uruchomiona w 1952 roku, obsługująca drugą linię rzeszowskiego przewoźnika.

Niebawem, w tym właśnie miejscu, stanie nowy obiekt Apteki VIOLA. Jak zapewniają państwo Elżbieta i Wiesław Frączkowie, właściciele VIOLI, roboty budowlane zostaną zakończone do końca roku. Dzięki nowym pomieszczeniom, zdecydowanie poprawią się warunki obsługi klientów. Aptekę dzielić będzie kilkadziesiąt metrów od Ośrodka Zdrowia, co nie jest bez znaczenia dla chorych pacjentów.

Nowe locum


Ostatnia aktualizacja dokumentu: 6.05.2009

do  góry
Zalecana rozdzielczość: 1024*768
Najlepiej oglądać w: Firefox 2+, IE 5.5+, Netscape 7+
UWAGA! Do poprawnego działania strony wymagane
jest włączenie obsługi java script w przeglądarce!

..::: © designed by PP :::..